Jak działa botoks na włosy?

CategoriesZdrowie i forma

Wielu kobietom botoks kojarzy się przede wszystkim z zabiegiem umożliwiającym wygładzenie zmarszczek. Warto wiedzieć, że taką samą nazwę nosi zabieg wykonywany na włosach, który dogłębnie nawilża oraz odżywia kosmyki. Kto powinien zdecydować się na botoks?

Czym jest botoks na włosy?

Celem zabiegu jest poprawa wyglądu kosmyków, które po jego wykonaniu stają się wzmocnione, nawilżone i błyszczące, są również bardziej odporne na zniszczenia. Na włosy aplikowane są produkty, w których składzie znajdują się między innymi kwas hialuronowy oraz kolagen. Efekt uzyskany podczas wizyty i fryzjera utrzymuje się przez około 10-15 myć.

Zabieg jest podzielony na trzy kroki, pierwszym z nich jest dokładne oczyszczenie włosów oraz otwarcie ich łusek. Na tak przygotowane kosmyki aplikuje się na serum. Kolejnym punktem jest nałożenie maski zamykającej łuski włosów, następnie kosmyki zostają wypłukane i wysuszone. Każdy z kroków wymaga użycia profesjonalnych produktów, dlatego też warto wybrać się na botoks do profesjonalisty, na przykład https://www.furorapracowniafryzur.pl/.

Dla kogo jest ten zabieg?

Nie ma przeciwwskazań do wykonania botoksu na włosy, dzięki czemu może się na niego zdecydować każdy. Dzięki zabiegowi kosmyki są odżywione i błyszczące, dlatego jest kierowany przede wszystkim do osób z włosami cienkimi i matowymi. Botoks świetnie sprawdzi się u kobiet, które na co dzień korzystają z urządzeń działających wysoką temperaturą (np. suszarka, prostownica) oraz tych, których kosmyki są osłabione po zimie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − piętnaście =