Naturalne produkty poprawiające stan włosów

CategoriesZdrowie i forma

Każda kobieta marzy o pięknych, lśniących włosach rodem z reklam szamponów i odżywek. Jest wiele sposobów, aby zadbać o to zarówno w profesjonalnym salonie fryzjerskim, jak i w zaciszu domowym. Warto zgłębić temat pielęgnacji włosów naturalnymi olejami, które mogą znacząco wpłynąć na ich zdrowie.

Jaki specyfik wybrać?

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale nie każdy produkt sprawdzi się tak samo dobrze na różnych włosach. Strukturę ich można podzielić na nisko-, średnio- oraz wysokoporowatą. Ważne, aby przed kupnem danego oleju, zorientować się w budowie własnej łuski włosowej. Może w tym pomóc specjalista trycholog, a także informacje z internetu. Jeżeli chodzi o włosy niskoporowate, świetnie sprawdzi się olej kokosowy, czy masło shea. Łuska o średniej porowatości doskonale wchłonie olej sezamowy lub z orzechów makadamia. Warto rozważyć zastosowanie olejku z czarnuszki do włosów wysoko porowatych, gdyż jest on polecany przez osoby wyspecjalizowane w pielęgnacji fryzury.

Co ciekawe, oleje naturalne mają zastosowanie nie tylko w pielęgnacji włosów. Posiadają one także wiele korzystnych właściwości zdrowotnych. Dla przykładu, stosowanie oleju z ostropestu, dostępnego pod adresem https://olejarnia-gaja.pl/olej-z-ostropestu/, ma nieoceniony wpływ na prawidłową pracę nerek i wątroby. Już przy spożywaniu 3 łyżeczek dziennie, po niedługim czasie można zauważyć poprawę samopoczucia i zniwelowanie nieprzyjemnych dolegliwości. To wspaniałe, że dzięki jednemu produktowi możemy odnieść korzyści zarówno, jeżeli chodzi o narządy wewnętrzne, jak i włosy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =