Sygnały mówiące, że brakuje ci witamin odpowiedzialnych za skórę

CategoriesZdrowie i forma

Twoja skóra jest największym organem w twoim ciele i robi dla ciebie bardzo wiele. Chroni Cię przed infekcjami, reguluje temperaturę ciała, umożliwia odczuwanie nerwów i pomaga w produkcji witaminy D. Witaminy są niezbędne do utrzymania zdrowej skóry. Witamina E jest silnym antyoksydantem, który chroni przed promieniowaniem ultrafioletowym i uszkodzeniem komórek przez wolne rodniki. Witamina C jest również przeciwutleniaczem, który pomaga zwalczać infekcje, zwiększa produkcję kolagenu i sprzyja gojeniu się ran. Odpowiednie kosmetyki to klucz do zdrowej skóry. Potrzebne składniki dostarczą nam kosmetyki Herbalife, które posiadają odpowiednie witaminy do prawidłowego funkcjonowania skóry.

Skóra potrzebuje witamin, aby pozostać zdrową, ale co się stanie, jeśli nie dostarczymy naszej skórze wystarczającej ilości witamin? Oto niektóre z objawów, które mogą wystąpić, jeśli nasz organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości witamin:

Wysypki skórne i łupież

Niedobory witamin mogą powodować łuszczenie się lub łuszczenie skóry głowy, zaczerwienienie i swędzenie ust, nosa lub oczu. Możliwe jest również wystąpienie wysypki na innych częściach ciała, jeśli nie otrzymujemy wystarczającej ilości witamin. Jeśli masz niedobór witamin, Twoja skóra może stać się sucha i łuszcząca się.

Słabe gojenie się ran

Brak witaminy C może powodować wolniejsze gojenie się ran i skaleczeń, ponieważ pomaga ona w produkcji kolagenu, który jest niezbędny do naprawy tkanek. Niedobór witaminy A może również prowadzić do słabego gojenia się ran, jak również suchości oczu i owrzodzeń jamy ustnej.

Suche włosy i paznokcie

Witamina B6 jest ważna dla utrzymania zdrowego wzrostu włosów, ponieważ pomaga w podziale komórek i wzroście komórek w mieszkach włosowych – bez niej włosy będą łamliwe i łatwiej wypadną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 − jeden =