Urządzenia przydatne dla osób z chorobami układu oddechowego

CategoriesZdrowie i forma

Nikt nie lubi chorować, ponieważ wytrąca nas to z równowagi życiowej i stałego porządku dnia, który udało nam się ustalić do tej pory. Zwykła grypa potrafi nas wybić z rytmu, podobnie jak bardzo neutralne przeziębienie, a co dopiero poważne choroby, które znacznie wpływają na dezorganizację naszego dnia, a przede wszystkim utrudniają codzienne funkcjonowanie. Takim przykładem są różnego rodzaju schorzenia układu oddechowego. A przecież oddychanie to jedna z podstawowych funkcji życiowych, której nierzadko nawet nie jesteśmy świadomi.

Dopiero jakiekolwiek nieprawidłowości w tym obszarze uświadamiają nam istnienie płuc i całkiem automatycznych wdechów i wydechów, bez których życie nie jest możliwe. Na początek stosujemy inhalatory, które poprawiają wydolność naszych płuc. Mogą być przydatne np. w astmie. Z biegiem postępującej choroby może się okazać, że urządzenie tego typu jest niewystarczające i w celu poprawy jakości życia, a przede wszystkim swobodnego oddechu potrzeba jest czegoś więcej. Wtedy przydatny może być koncentrator tlenu przenośny, który pacjenci mogą używać w domu, a co najważniejsze – w miarę swobodnie się poruszać i być samodzielnymi.

Choroba zaawansowana

W poważnych stanach chorobowych, gdy nie tylko płuca są zagrożone, ale przede wszystkim spada wydolność całego organizmu i obniża się jego sprawność. pacjenci najczęściej pozostają przez cały czas w łóżkach. Kiedy trwa to długie tygodnie, a nawet miesiące, chory, który nie może chodzić, będzie potrzebować łóżka z materacem przeciwodleżynowym, który zwiększy jego komfort. Można je dostać np. na https://medistuff.pl/wypozyczalnia-sprzetu-medycznego/materac-przeciwodlezynowy-rurowy/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 9 =