Rolety hotelowe – jakie są ich typy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rolety hotelowe to świetny sposób na oszczędzanie energii i zachowanie prywatności gości. Mogą być stosowane w pokojach gościnnych i łazienkach, a także w hotelowych korytarzach, holach i innych miejscach, gdzie prywatność jest ważna.

Rolety to najczęstszy rodzaj osłony okiennej. Są one zazwyczaj wykonane z tkaniny lub winylu i mają wydrążony wał aluminiowy, który przechodzi przez dwie rurki z tkaniny na górze i na dole. Rolety używają wspornika do przymocowania do ściany i mają sznurek sterujący, który pozwala na ich otwarcie lub zamknięcie.

Do najczęstszych typów rolet należą:

Rolety jednotorowe 

Są to najprostsze typy rolet, składające się z jednej rurki o stałej szerokości, która rozciąga się od góry do dołu. Panel tkaninowy jest zszyty z jednej strony rurki, co umożliwia jego przeciągnięcie w poprzek podczas otwierania lub zamykania rolety. Rolety jednotorowe występują w wersji pojedynczej, podwójnej i wielokrotnej.

Rolety dwutorowe

Posiadają dwie równoległe rurki, które umożliwiają szersze otwieranie niż w przypadku modeli jednotorowych. Modele dwutorowe mają również więcej miejsca między prowadnicami niż w przypadku modelu jednotorowego, co sprawia, że nadają się do zasłaniania dużych okien bez nadmiernego zasłaniania widoków z zewnątrz, a jednocześnie pozwalają zachować prywatność w nocy, blokując światło z zewnątrz.

Żaluzje weneckie 

Znane również jako żaluzje, składają się z listewek, które poruszają się pionowo między sobą podczas otwierania lub zamykania za pomocą uchwytu.

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź stronę internetową: https://skyroom32.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak kluczową rolę w prowadzeniu własnego biznesu pełni firmowa odzież?
Jak kluczową rolę w prowadzeniu własnego biznesu pełni firmowa odzież?
Odzież firmowa jest kluczowym elementem każdego biznesu. Niezależnie od tego, czy jesteś małym czy dużym przedsiębiorstwem, ważne jest, aby zapewnić […]
W jakich sytuacjach powinniśmy skorzystać z pomocy stomatologicznej?
W jakich sytuacjach powinniśmy skorzystać z pomocy stomatologicznej?
Pomoc stomatologa w niektórych sytuacjach okazuje się niezbędna, chociaż lekarz ten nie cieszy się popularnością wśród pacjentów. Wiele osób unika […]
Balony na przyjęcie – co można wybrać?
Balony na przyjęcie – co można wybrać?
Gotowe produkty dostępne w sklepach Balony to akcesoria, których nie powinno zabraknąć na żadnej imprezie okolicznościowej. Wykorzystuje się je podczas […]
Ostatnie wpisy
Polecamy