Czy dziecko powinno chodzić do przedszkola?

CategoriesLajfstajl

Nie trzeba być geniuszem, aby zorientować się, że odpowiedź na to pytanie brzmi „to zależy”. Faktem jest, że istnieje wiele czynników, które wchodzą w skład podejmowania tej decyzji. Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia jest gotowość Twojego dziecka do przedszkola.

Poziom dojrzałości Twojego dziecka

Niektóre dzieci są gotowe do przedszkola już w wieku pięciu lat, podczas gdy inne dopiero w wieku prawie sześciu lat. Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż pięć i pół roku i rozważasz rozpoczęcie nauki w szkole tej jesieni, pamiętaj, że nie ma idealnego wieku, w którym dzieci powinny rozpocząć naukę w przedszkolu. Niektóre szkoły zabraniają przyjmowania dzieci poniżej piątego roku życia, ale inne dopuszczają młodsze dzieci, o ile nie ma opóźnień w ich rozwoju.

Umiejętności społeczne Twojego dziecka

Jeśli obawiasz się, że Twoje dziecko będzie nieśmiałe i wycofane w klasie (lub nawet poza nią), być może lepiej nie spieszyć się z pójściem do szkoły. Dziecko może skorzystać z dłuższego czasu spędzonego w domu z rodziną, zanim będzie codziennie narażone na kontakt z nowymi ludźmi i sytuacjami. Jeśli jednak Twoje dziecko jest gotowe, ważne jest, aby pamiętać, że w przedszkolu nie chodzi tylko o naukę. Społeczne i emocjonalne aspekty szkoły są równie ważne, jeśli nie ważniejsze. Możesz też pomóc mu w nauce języka, zapisując go do anglojęzycznego przedszkola na stronie https://americanmontessori.pl/. Jest to szczególnie ważne, jeśli Twoje dziecko urodziło się w innym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19 − dziewiętnaście =