Co może się zepsuć w urządzeniach chłodniczych?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenia chłodnicze są istotną częścią wielu branż. W przemyśle spożywczym i napojów, sprzęt chłodniczy jest używany do utrzymania produktów w chłodzie i świeżości. Kiedy ten sprzęt się zepsuje lub działa nieprawidłowo, może to spowodować poważne problemy dla Twojej firmy.

Sprzęt chłodniczy ma wiele ruchomych części, co oznacza, że istnieje wiele możliwości, aby rzeczy poszły nie tak. Poniżej przedstawiono kilka najczęstszych problemów, które pojawiają się w urządzeniach chłodniczych:

Wyciekające płyny 

Jest to jeden z najczęstszych problemów z każdym rodzajem maszyny, która wykorzystuje płyn. Jeśli zauważysz wycieki w jakiejkolwiek części systemu chłodniczego, ważne jest, aby natychmiast zlecić jego kontrolę profesjonalnemu technikowi.

Zamarznięte skraplacze 

Problem ten występuje, gdy woda zamarza w rurach prowadzących od sprężarki do wężownicy skraplacza, powodując ich zamarzanie i uniemożliwiając prawidłowy przepływ czynnika chłodniczego. Powoduje to poważne uszkodzenie systemu i powinno być natychmiast rozwiązane przez wykwalifikowanego technika.

Powietrze w przewodach 

Kiedy powietrze dostaje się do przewodów, może spowodować znaczne uszkodzenie systemu z powodu tarcia spowodowanego przez pęcherzyki powietrza tworzące się wewnątrz przewodu w miarę ich unoszenia się. Zwykle dzieje się tak, ponieważ w układzie nie ma wystarczającej ilości oleju lub ktoś otworzył panel dostępowy bez jego użycia.

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalistów, to serwis urządzeń chłodniczych, rozwiąże Twoje problemy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie najlepiej pojechać na narty do Włoch?
Gdzie najlepiej pojechać na narty do Włoch?
Udane ferie? Tylko na nartach we Włoszech! Ferie zimowe to wspaniały czas zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Wówczas […]
Kiedy i jak planować wyjazd na narty?
Kiedy i jak planować wyjazd na narty?
Za oknem śnieg, nastała prawdziwa zima. Skrobanie szyb w samochodach, sypanie chodników solą, ciepłe herbatki. Marzysz tylko o tym, żeby […]
Czego nie może zabraknąć na wyposażeniu nowo zakupionego grilla?
Czego nie może zabraknąć na wyposażeniu nowo zakupionego grilla?
Grillowanie to jedna z ulubionych form przygotowywania dań przez Polaków. Przez lata ten sposób przyrządzania dań był polecany jako doskonały […]
Ostatnie wpisy
Polecamy