Co może się zepsuć w urządzeniach chłodniczych?

CategoriesPrzemysł i technika

Urządzenia chłodnicze są istotną częścią wielu branż. W przemyśle spożywczym i napojów, sprzęt chłodniczy jest używany do utrzymania produktów w chłodzie i świeżości. Kiedy ten sprzęt się zepsuje lub działa nieprawidłowo, może to spowodować poważne problemy dla Twojej firmy.

Sprzęt chłodniczy ma wiele ruchomych części, co oznacza, że istnieje wiele możliwości, aby rzeczy poszły nie tak. Poniżej przedstawiono kilka najczęstszych problemów, które pojawiają się w urządzeniach chłodniczych:

Wyciekające płyny 

Jest to jeden z najczęstszych problemów z każdym rodzajem maszyny, która wykorzystuje płyn. Jeśli zauważysz wycieki w jakiejkolwiek części systemu chłodniczego, ważne jest, aby natychmiast zlecić jego kontrolę profesjonalnemu technikowi.

Zamarznięte skraplacze 

Problem ten występuje, gdy woda zamarza w rurach prowadzących od sprężarki do wężownicy skraplacza, powodując ich zamarzanie i uniemożliwiając prawidłowy przepływ czynnika chłodniczego. Powoduje to poważne uszkodzenie systemu i powinno być natychmiast rozwiązane przez wykwalifikowanego technika.

Powietrze w przewodach 

Kiedy powietrze dostaje się do przewodów, może spowodować znaczne uszkodzenie systemu z powodu tarcia spowodowanego przez pęcherzyki powietrza tworzące się wewnątrz przewodu w miarę ich unoszenia się. Zwykle dzieje się tak, ponieważ w układzie nie ma wystarczającej ilości oleju lub ktoś otworzył panel dostępowy bez jego użycia.

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalistów, to serwis urządzeń chłodniczych, rozwiąże Twoje problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − dwa =