Gadżety, które mogą uratować Tobie lub komuś życie

CategoriesZdrowie i forma

Istnieje wiele gadżetów, które mogą uratować życie. 

Automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED)

Defibrylator AED może być użyty do przywrócenia normalnego rytmu pracy serca, jeśli przestało ono bić.

Bransoletka alarmowa

Ta inteligentna bransoletka posiada technologię GPS i może wysłać pomoc do Twojej lokalizacji, jeśli masz kłopoty. Informuje również członków rodziny, gdzie jesteś i ile czasu zajmie im dotarcie tam, jeśli będą musieli pojechać po Ciebie.

Gaśnica

To może wydawać się oczywiste, ale posiadanie odpowiednich narzędzi pod ręką jest niezbędne w sytuacji awaryjnej. Gaśnica powinna być łatwo dostępna w przypadku pożaru lub innej sytuacji awaryjnej, w której obecne są płomienie.

Apteczka pierwszej pomocy

Aby apteczka była skuteczna w sytuacji awaryjnej, musi zawierać wszystkie niezbędne przedmioty do leczenia urazów i chorób, a także informacje o tym, jak je prawidłowo stosować – w tym instrukcje dotyczące udzielania reanimacji w razie potrzeby (oraz wiedzę, kiedy ten poziom opieki nie jest odpowiedni).

Breloczek ratowniczy

W jego skład wchodzą rękawiczki lateksowe, chusteczka dezynfekcyjna oraz maseczka z ustnikiem do sztucznego oddychania. Zestaw ten zajmuje mało miejsca, a jego znaczenie w sytuacji zagrożenia życia może być naprawdę ogromne. Breloczki ratownicze są naprawdę ważne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + jeden =