Jakie rodzaje diet aktualnie możemy wymienić?

CategoriesZdrowie i forma

Istnieje bardzo wiele diet. Niektóre z nich istnieją od wieków, podczas gdy inne istnieją tylko od kilku lat lub nawet miesięcy.

Oto szybka lista najpopularniejszych diet i planów zdrowotnych:

Dieta wegańska

Ta dieta eliminuje nie tylko mięso, ale wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym jajka i nabiał. Dieta ta jest często postrzegana jako sposób na zmniejszenie wpływu na środowisko i zwiększenie korzyści zdrowotnych. Dieta wegańska jest niezwykle restrykcyjna i może być trudna do przestrzegania dla niektórych osób. Ale ma kilka korzyści zdrowotnych, w tym niższą wagę ciała, ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.

Dieta bezglutenowa

Ta dieta eliminuje pszenicę, jęczmień i żyto – które zawierają gluten – z diety, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju celiakii. Dieta bezglutenowa jest również promowana jako sposób na utratę wagi i zwiększenie energii. Ale należy pamiętać, że produkty bezglutenowe często zawierają więcej kalorii, tłuszczu i cukru niż ich odpowiedniki oparte na pszenicy. Jeżeli chciałbyś spróbować diety bezglutenowej to zajrzyj na stronę https://www.fit-bag.pl/dieta/bez-glutenu/.

Dieta Paleo

Dieta Paleo opiera się na założeniu, że powinniśmy jeść tak, jak nasi paleolityczni przodkowie tysiące lat temu, ponieważ jest to zdrowsze niż współczesna zachodnia dieta pełna przetworzonej żywności o wysokiej zawartości cukru, soli i tłuszczu.

Dieta niskowęglowodanowa

Ten rodzaj planu żywieniowego ogranicza spożycie węglowodanów przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego spożycia tłuszczu, dzięki czemu można szybko schudnąć, ograniczając spożycie kalorii z węglowodanów, takich jak chleby, ziarna i warzywa skrobiowe.

Dieta niskotłuszczowa

Ten rodzaj planu żywieniowego koncentruje się na niskotłuszczowych pokarmach, takich jak owoce, warzywa i pełne ziarna, a także chude mięsa, takie jak kurczak lub ryby, z nie więcej niż 30 procent tłuszczu całkowitego na wielkość porcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 9 =