Wygodny strój do biegania – co kupić?

CategoriesZdrowie i forma

Wśród osób, które rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, szybko pojawia się pomysł na inwestycję w wygodny i specjalistyczny strój. W sklepach sportowych, oferta odzieży dla biegaczy jest jednak na tyle duża, że czasem trudno jest się zdecydować, co kupić. Jakie ubrania do biegania będą warte wydanych pieniędzy?

Czym kierować się, wybierając strój do biegania?

Najważniejszym kryterium w wyborze odzieży do biegania jest wygoda. Ubrania nie powinny krępować ruchów, dlatego warto wybierać takie, które wykonalne są z lekkich i elastycznych materiałów. Wiele osób zachwala bieganie w legginsach bezszwowych. Brak wyraźnych miejsc szycia sprawia, że nie uciskają ciała, a ponadto doskonale leżą na sylwetce. Na górne partie ciała polecane są koszulki termoaktywne, które dobrze odprowadzają wilgoć. Warto mieć zarówno top, jak i koszulkę z dłuższym rękawem.

Strój na każdą porę roku

Bieganie to jedna najpopularniejszych form aktywności, którą można uprawiać nie tylko wiosną i latem, ale również w chłodniejszych miesiącach. Trzeba jednak do tego odpowiednio się przygotować. Letnie legginsy warto zamienić na takie, które posiadają ocieplenie. Na koszulkę należy założyć kolejną warstwę w postaci bluzy biegowej. Przyda się także kurtka przeciwwiatrowa, chroniąca przed wychłodzeniem organizmu. Dla większego komfortu warto też pomyśleć o rękawiczkach, kominie oraz czapce. Ważne są także buty z podeszwami o dobrej przyczepności. Zapewnią bezpieczeństwo zwłaszcza przy śliskiej nawierzchni po opadach deszczu lub śniegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + osiemnaście =