Co pomoże złagodzić dolegliwości związane z menstruacją?

CategoriesZdrowie i forma

Większość kobiet cierpi na różne uciążliwe dolegliwości towarzyszące menstruacji. Najczęściej jest to ból oraz obfite krwawienia z pochwy, które nie tylko zaburzają normalne funkcjonowanie, ale w skrajnych przypadkach wręcz uniemożliwiają jakąkolwiek pracę. Na szczęście istnieje kilka metod pozwalających w mniejszym lub większym stopniu poradzić sobie z tymi objawami. Mowa tutaj m.in. o środkach farmakologicznych, podpaskach ekologicznych oraz pewnych domowych sposobach.

Leki to nie jedyne skuteczne rozwiązanie 

Jeśli dolegliwości menstruacyjne znacznie utrudniają nam funkcjonowanie, wówczas powinnyśmy zgłosić się do ginekologa w celu ustalenia ich przyczyny. Leczenie bólu miesiączkowego polega zazwyczaj na przyjmowaniu konkretnych środków przeciwbólowych, a także przeciwzapalnych. Ponadto zalecana jest w takiej sytuacji antykoncepcja, ponieważ wyrównanie poziomu hormonów prowadzi do zmniejszenia krwawienia, czego konsekwencją jest złagodzenie okresu.

Kolejnym skutecznym sposobem jest wprowadzenie do diety produktów niskotłuszczowych, które wpływają na spadek stężenia estrogenów nawet o 20%. Pamiętajmy bowiem, że im niższy jest ich poziom, tym mniej oddziałują na tkanki naszej macicy. Warto zatem spożywać m.in. brązowy ryż, chleb razowy, płatki owsiane, szpinak, brokuły, groch oraz owoce.

Oprócz tego może nam pomóc noszenie podpasek ekologicznych (wykonanych z naturalnej bawełny i przez to delikatnych dla skóry), zażywanie relaksujących kąpieli w ciepłej wodzie (ma ona właściwości łagodzące ból) oraz podejmowanie umiarkowanej aktywności ruchowej (np. jogi wzmagającej wydzielanie endorfin). Istotny jest również właściwy strój – nie powinien on uciskać brzucha ani krepować ruchów i musi być wykonany z naturalnych materiałów. Doskonałym rozwiązaniem są staniki wyposażone w silikonowe wkładki, które minimalizują otarcia oraz wykonane z bawełny. Takie można zamówić na https://gentleday.pl/bielizna/staniki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − 13 =