Jakie są rodzaje folii?

CategoriesPrzemysł i technika

Z roku na rok wzrasta w naszym kraju popularność różnorodnych folii okiennych. Posiadają one bowiem konkretne właściwości, które w znacznym stopniu podnoszą nasz komfort życia na wielu płaszczyznach. Warte wyróżnienia są m.in. folie przeznaczone do przyciemniania szyb w samochodach – redukują one dostęp promieni słonecznych do wnętrza maszyny i poprawiają jej ogólny wygląd. Takie produkty możemy zamówić m.in. w tym miejscu: http://foliggo.com/oferta/folie-samochodowe/.

Życie może być prostsze 

Folie okienne dzielą się ze względu właściwości mechaniczne, fizyczne, a także wizualne. W tej pierwszej kategorii prym wiedzie folia antywłamaniowa, zapewniająca optymalną ochronę domom jednorodzinnym i lokalom usługowym. Charakteryzuje się tym, że skutecznie wzmacnia odporność szyby na rozbicie oraz wycięcie z ram, co utrudnia, a często wręcz uniemożliwia złodziejowi włamanie się do budynku. Drugim rodzajem folii ochronnej jest wersja przeciwwybuchowa, przeznaczona do zastosowania w zakładach produkcyjnych i w obiektach znajdujących się w pobliżu kamieniołomów czy poligonów. Oprócz tego wyróżniamy jeszcze następujące rodzaje folii:

– przeciwsłoneczne – obniżają temperaturę wewnątrz pomieszczeń poprzez ograniczenie wnikania promieniowania podczerwonego (zwiększają wydajność systemu klimatyzacji)

– z filtrem UV – pochłaniają szkodliwe dla zdrowia promieniowanie ultrafioletowe (nawet w 99%)

izotermiczne – działają odwrotnie niż przeciwsłoneczne, to znaczy zatrzymują ciepło wewnątrz domu, a nie na zewnątrz (idealne w okresie zimowym)

– dekoracyjne – w dużej mierze podnoszą estetykę budynku

– reklamowe – są nośnikiem treści mających na celu zainteresowanie klientów ofertą danej firmy; często można je zobaczyć na szybach sklepów, lokali usługowych i instytucji prywatnych

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 + 5 =