Rowery do jazdy w terenie – jakie powinien mieć parametry?

CategoriesCzas wolny

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to znakomita forma rozrywki. Zwłaszcza, jeśli łączymy to z aktywnością fizyczną, która działa korzystnie na cały nasz organizm. Jazda na rowerze to nie tylko sposób na odkrywanie nowych, malowniczych szlaków ale także okazja do zadbania o własną sylwetkę i skuteczne pozbycie się nudy ze swojego życia. Czy istnieje coś przyjemniejszego niż rodzinna wycieczka rowerowa? Abyśmy mogli się na nią wybrać, należy najpierw zaopatrzyć się w odpowiedni rower. Jakie parametry powinien mieć sprzęt idealny do jazdy w terenie?

Imponująca moc i wspaniały wygląd

Dlaczego rower trekkingowy stanowi właściwy wybór? Głownie z tego powodu, że jest projektowany z myślą o pokonywaniu długich tras przebiegających po zróżnicowanym terenie. Twórcy mają na uwadze zagwarantowanie przyszłym właścicielom pojazdu pełnego komfortu, przy jednoczesnym zapewnieniu im możliwości jazdy niemalże wyczynowej. Na takim rowerze bez trudu możemy zachować właściwą pozycję i cieszyć się doskonałą przyczepnoścą kół do nawierzchni, efektowną amortyzacją i precyzją kierowania, która pozwala na wykonywanie imponujących manewrów.

Rower do jazdy w terenie powinien posiadać błotniki, regulowany wspornik kierownicy i ramę, która będzie wykonana z aluminium lub ze stali. Koła powinny mieć średnicę 28 lub 26 cali. Warto zaopatrzyć się w rower o sporej liczbie przełożeń, co pozwoli nam na rozwijanie zadowalającej prędkości. Większości użytkowników wystarczy siedem przełożeń z tyłu oraz trzy z przodu. Jeśli chodzi o hamulce, te szczękowe będą łatwiejsze w regulacji. Dobrym pomysłem będzie także zakup roweru o dwóch amortyzatorach. Takie parametry umożliwią nam wygodną i długą jazdę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście − 15 =