Co daje lepsze efekty – rolki czy rower stacjonarny?

CategoriesZdrowie i forma

Wyśmienita pogoda na zewnątrz to wspaniała okazja, by rozpocząć uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Nic lepiej temu nie sprzyja niż słoneczna, wakacyjna pogoda i towarzyszący jej klimat. Tym bardziej że wraz ze zbliżającym się okresem wakacyjno-urlopowym wszyscy marzymy o nieskazitelnej sylwetce, która doskonale prezentuje się zarówno w szortach, jak i stroju kąpielowym. Czasami jednak pogoda bywa kapryśna i nici ze sportów na świeżym powietrzu. Wówczas przydają się jakieś alternatywy. Stąd pytanie, co daje lepsze efekty- rolki czy rower stacjonarny. Zastanówmy się.

Sport to zdrowie!

Niewątpliwie jazda na rolkach niesie ze sobą wiele plusów. Przede wszystkim służy kształtowaniu sylwetki oraz zrzuceniu zbędnych kilogramów. To również sposób na urozmaicenie treningów, pooddychanie świeżym powietrzem oraz spędzenie czasu w atrakcyjnych warunkach, dobrych dla zdrowia. Okazuje się, że godzina spędzona na rolkach to nawet 800 spalonych kalorii, lecz to nie wszystko. Poza zrzuconą wagą wpływają także na rozbudowę masy mięśniowej nóg oraz pleców. Nawet nieregularne uprawianie tego sportu pozytywnie wpływa na kondycję. Tutaj znajdziemy przykładowe modele rolek: https://www.sporti.pl/pol_m_Skating-i-rolki_Rolki-3312.html.

Z kolei rower jest optymalny dla osób, które nie lubią dodatkowych wrażeń i preferują stacjonarne metody aktywności. Rower służy utrzymaniu dobrej kondycji i podtrzymaniu aktywności, spala mniej kalorii. Ostateczny wybór zależy po prostu od naszych celów, oczekiwań oraz indywidualnych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − dziewięć =