Czy minimalizm w łazience to dobry pomysł?

CategoriesDom i wnętrze

Aranżacja wnętrza łazienki to stosunkowo trudne zadanie. Co prawda, wszyscy wiemy, jakie sprzęty oraz akcesoria powinny się w niej znaleźć, pozostaje jednak kwestia ich rozplanowania oraz wyboru dodatków. Kolejny problem stwarza fakt, że łazienka zazwyczaj zajmuje niewielką przestrzeń. Ale czy minimalizm będzie tu dobrym pomysłem?

Znany dylemat

Pierwszym dylematem, który pojawia się przy okazji planowania łazienki jest wybór kabiny prysznicowej lub wanny. Jeśli ochrona środowiska jest sprawą bliską naszemu sercu, zdecydujmy się na prysznic. Wanna spełni potrzeby osób ceniących komfort i wygodę. W łazience urządzonej minimalistycznie, ale z klasą, dobrze sprawdzą się wanny Roca. Warto wybrać model, który zajmie nie więcej niż jedną piątą całości pomieszczenia.

Minimalizm dobrze sprawdzi się w małej łazience, ale na większej przestrzeni będzie sprawiać jeszcze lepsze wrażenie. Łazienki, w których nagromadzona jest zbyt duża liczba przedmiotów, nie wyglądają estetycznie, a utrzymanie czystości bywa w nich dużo trudniejsze.

Minimalistyczne akcesoria

Kolejna kwestia, ważna przy okazji urządzania łazienki, to wybór akcesoriów. Grają one ważną rolę, także w przypadku łazienek urządzonych minimalistycznie. Ważne, aby były skromne oraz stylowe. Takie właśnie są na przykład akcesoria łazienkowe Bisk. Oczywiście, nie powinniśmy przesadzać z ich liczbą.

W przypadku, gdy jesteśmy miłośnikami minimalizmu, mniej znaczy lepiej. Jeden dywanik zamiast trzech, niewielkie uchwyty na ręczniki czy skromna mydelniczka – po takie przedmioty powinniśmy sięgać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × cztery =