Jakie zabezpieczenia warto wdrożyć w magazynie?

CategoriesPrzemysł i technika

Magazyn to zwykle miejsce przeznaczone dla większej ilości materiału, nierzadko o sporej wartości. Warto zidentyfikować potencjalne zagrożenia, a co za tym idzie zadbać, by majątek w nim przechowywany był należycie zabezpieczony. Tym bardziej, że współczesny rynek oferuje dostęp do szerokiej gamy innowacyjnych rozwiązań.

Zapewnienie odpowiedniego personelu

Wykwalifikowana kadra pracowników zapewnia przede wszystkim weryfikację ruchu osobowego poprzez możliwość legitymowania wszystkich poruszających się po obiekcie czy kontrolę wnoszonych na teren magazynu przedmiotów. Poprzez organizację cyklicznych pieszych patroli zapewnić można ponadto ochronę strategicznych punktów obiektu. Ochrona fizyczna służy głównie umożliwieniu kradzieży czy aktów wandalizmu. Pomaga również w obsłudze pozostałych zabezpieczeń.

Rozwiązania mechaniczne i elektroniczne

Nawet najbardziej wykwalifikowany personel może okazać się niewystarczający. Warto zatem pokusić się o dodatkowe zabezpieczenia. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju rozwiązaniach w postaci bram, krat czy zamków. Istota tego typu zabezpieczeń polega na połączeniu ich mechanizmów z systemem alarmowym. Pod rozwagę należy również wziąć zabezpieczenia elektroniczne. Każdy budynek powinien być wyposażony w odpowiedni system przeciwpożarowy, pozwalający na ekspresowe eliminowanie zagrożeń. Optymalnym rozwiązaniem jest system telewizji przemysłowej.

Nowoczesny system kamer pozwala obecnie na zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko w dzień, ale również w porze nocnej. CCTV jest również świetnym motywatorem dla pracowników. Powszechną formą zabezpieczenia staje się SKD. Kontrola dostępu polega na zastosowaniu urządzeń i programów o różnym poziomie zabezpieczenia – od wprowadzenia haseł, po identyfikację poprzez skanowanie tęczówki czy rozpoznawanie głosu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =