Czy opłaca się brać auto firmowe w leasingu?

CategoriesBiznes i marketing

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wzięcie samochodu firmowego w tzw. leasingu. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy konkretny podmiot gospodarczy nie dysponuje jeszcze wystarczającymi środkami na zakup nowego pojazdu. Oprócz tego duże znaczenie ma możliwość uzyskania ciekawych ulg podatkowych. 

Trzy kluczowe korzyści 

Wzięcie auta firmowego w leasingu jest opłacalne przede wszystkim dlatego, że nie jest tutaj żadną przeszkodą brak zdolności kredytowej, tak jak ma to miejsce w przypadku ubiegania się o zwykły kredyt na samochód w banku. Co więcej, w trakcie okresu leasingowania pojazdu można bez problemu starać się o dofinansowanie na inny cel – bez ryzyka obciążenia w BIK-u. Druga niewątpliwa korzyść to opcja zgodnego z prawem wrzucenia rat i odsetek w koszty uzyskania przychodu. Skutkuje to zauważalnym obniżeniem podatku dochodowego płaconego na koniec roku, co stanowi całkiem spory zysk (szczególnie dla młodych podmiotów, dla których każdych grosz jest na wagę złota).

Dodatkowo przedsiębiorcy decydujący się na samochód w leasingu mogą liczyć na ustalenie przy podpisywaniu umowy określonej liczby rat oraz ich wysokości. Oznacza to, że np. przez kilka pierwszych miesięcy płacą mniej, a dopiero później więcej. Tego rodzaju elastyczność przekłada się bezpośrednio na komfortowe zarządzanie funduszami firmy. Pozostałe zalety to m.in. brak zmartwienia o ubezpieczenie i szybka naprawa auta w razie jakiejkolwiek awarii. Na https://premiumleasing24.pl/oferta/leasing/leasing-samochodow/można znaleźć więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 3 =