Kiedy i jak planować wyjazd na narty?

CategoriesCzas wolny

Za oknem śnieg, nastała prawdziwa zima. Skrobanie szyb w samochodach, sypanie chodników solą, ciepłe herbatki. Marzysz tylko o tym, żeby wyjechać w góry. Zaczynasz planować zimową wycieczkę. Pełen euforii schodzisz do piwnicy, sprawdzasz czy Twoje narty przetrwały ciepłe, polskie lato. Tak, są. Nieco zakurzone, ale to nie problem.

Pozostaje zatem przygotowanie ich do sezonu. Jeżeli planujesz wyjazd z dziećmi, sprawdź, czy ich sprzęt jest w dobrym stanie. Jeśli pozostawia on wiele do życzenia, narty oraz inne wyposażenie znajdziesz na https://contingent.pl/kategoria/narty/narty-dzieciece/.

Planowanie

Warto pamiętać, że powinieneś odpowiednio wcześnie zarezerwować miejsce w wybranym górskim kurorcie. Często najbardziej popularne ośrodki nie mają wolnych terminów już z rocznym wyprzedzeniem. W wyborze miejsca trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników – odległość od stoku, udogodnienia, miejsca parkingowe, atrakcje na wypadek złej pogody.

Gdy już zdecydujesz, dokąd pojedziesz, pomyśl, co powinieneś ze sobą zabrać. Najważniejsza jest oczywiście ciepła odzież oraz sprzęt narciarski. Na pewno przydadzą się odpowiednio grube swetry, spodnie czy skarpety. Musisz też mieć ze sobą specjalne obuwie umożliwiające swobodne chodzenie po śniegu. Jeżeli nie nie jesteś pewien, czy Twój sprzęt nadaje się do jazdy, odwiedź serwis narciarski Warszawa.

Z wyprzedzeniem podejmij decyzję, czym pojedziesz w miejsce zimowego wypoczynku. Dzięki temu oszczędzisz sobie wielu niepotrzebnych nerwów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + osiemnaście =