Kiedy ubrać koszulę klasyczną, a kiedy wzorzystą?

CategoriesŻycie i człowiek

Moda męska zmieniła się w ostatnich latach i dawny kanon został poszerzony o bardziej ekstrawaganckie rozwiązania. Klasyczne stylizacje mimo nowych trendów pozostają wciąż aktualne, a dzięki charakteryzującej je ponadczasowości nic nie wskazuje na to, aby miały w pełni ustąpić alternatywnym wariantom. Niegdyś elementem, który stanowił osobliwy wyróżnik, pośród jednakich garniturów był niewątpliwie krawat.

Koszula błękitna lub biała stanowiła jego tło, by obecnie przejąć schedę i stać się kluczowym punktem garderoby w wyniku rezygnacji wielu mężczyzn z jakiegokolwiek zdobienia szyi w codziennym doborze odzieży. Kiedy więc zdecydować się na model klasyczny, a jakich okolicznościach wybrać ten nieco bardziej urozmaicony? 

Elegancja daleka od przepychu 

Prosta i minimalistyczna biel to nieodłączna towarzyszka oficjalnych spotkań i ceremonii. W połączeniu z gustowną marynarką jest wzorcowym przykładem nieśmiertelnej elegancji i wyszukanego smaku. Gładkie wersje sprawdzą się w zestawieniu z całą gamą barw, a także paskami lub kratą, którymi opatrzone są pozostałe części garderoby. Można łączyć je również z wysokiej jakości swetrami dzięki czemu zyskujemy bardziej casualową stylizację pozostającą niezmiennie w dobrym tonie i guście. Mniej formalne będą także wzorzyste i kolorowe propozycje dostępne powszechnie na rynku mody męskiej.

Planując wieczorne prywatne wyjście z przyjaciółmi i rozważając jaka wówczas sprawdzi się koszula mikrowzór na jej strukturze wraz z jeansami to gwarancja swobodnego, lecz nadal doskonałego efektu wizualnego wraz z wygodą użytkowania. Należy jednak pamiętać, że wszelkie deseniowe aplikacje warunkują doboru pozostałych detali. Łączenie ich z jednolitymi strukturami jest najbardziej bezpieczną metodą, ponieważ nieumiejętne dopasowywanie różnorodnych tekstur może doprowadzić do rezultatów będących na granicy kiczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − trzy =