Dlaczego warto pić herbatę?

CategoriesŻycie i człowiek

Co to jest?

Herbata to napój przygotowywany z liści Camellia sinensis, wiecznie zielonego krzewu pochodzącego z tropikalnej i subtropikalnej Azji. Po wodzie herbata jest najczęściej spożywanym napojem na świecie. Picie herbaty było popularne w Azji od wieków, a rozpowszechniło się wraz z wprowadzeniem brytyjskich szlaków handlowych w XVII wieku.

Herbata jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie, drugim po wodzie. Herbata jest spożywana od wieków i wykazano, że ma wiele korzyści zdrowotnych.

Herbata zawiera przeciwutleniacze, które pomagają zapobiegać uszkodzeniom komórek. Przeciwutleniacze te znane są jako polifenole i znajdują się również w winogronach, winie i czekoladzie. Herbata może pomóc chronić przed chorobami serca, niektórymi rodzajami raka, cukrzycą typu 2 i chorobą Alzheimera.

Istnieje kilka powodów, dla których warto pić herbatę:

Może pomóc Ci schudnąć

Herbata zawiera przeciwutleniacze zwane flawonoidami, które chronią przed chorobami przewlekłymi, takimi jak choroby serca i rak.

Pomaga zapobiegać chorobom serca

Przeciwutleniacze obecne w zielonej herbacie hamują agregację (krzepnięcie) płytek krwi, zmniejszając w ten sposób ryzyko zawału serca i udaru mózgu nawet o 50%.

Obniża ciśnienie krwi

Zielona herbata zawiera kofeinę, która stymuluje centralny układ nerwowy powodując zwiększone tętno i ciśnienie krwi, co może być niebezpieczne dla tych, którzy cierpią na wysokie ciśnienie krwi lub inne problemy sercowo-naczyniowe, takie jak dławica piersiowa lub arytmia (nieregularne bicie serca).

Herbata sklep internetowy – proficafe, jest miejscem, w którym ją kupisz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × cztery =