Na jakie kwestie zwrócić uwagę dokonując wyboru nagród do turnieju?

CategoriesCzas wolny

Kiedy planujesz turniej, ważne jest, aby wybrać nagrody, które przyciągną uczestników.

Poniżej przedstawiamy niektóre z kwestii, które należy rozważyć przy wyborze nagród:

Koszt

Koszt nagrody może wpłynąć na to, ile osób weźmie udział w turnieju. Jeśli nagroda jest zbyt droga, mniej osób będzie chciało wziąć udział w turnieju, ponieważ nie będą chcieli wydać tyle pieniędzy na szansę wygrania drogiej nagrody. Z drugiej strony, jeśli nagroda jest zbyt tania, może nie mieć wystarczającej wartości, a zatem nie być wystarczająco atrakcyjna, aby skusić ludzi do wzięcia udziału w konkursie.

Ilość nagród

Jeśli w danym momencie rozdawana jest tylko jedna lub dwie nagrody, może to spowodować problemy, jeśli w każdej kategorii jest wielu zwycięzców. W takim przypadku wszyscy zwycięzcy będą musieli podzielić się wygraną lub zorganizować wiele imprez, podczas których jeden zwycięzca w każdej kategorii otrzyma swoją nagrodę pieniężną jednocześnie. Może to spowodować zamieszanie i utrudnić pracę osobom zaangażowanym w dystrybucję wygranych, a także zwiększyć koszty związane z organizacją takich imprez, podczas których wielu zwycięzców musi być obecnych jednocześnie (np. zebranie ich na ceremonii rozdania nagród).

Rodzaj nagrody

Ważny jest również rodzaj nagrody. Jeśli chcesz rozdać gotówkę, upewnij się, że jest to wystarczająco duża kwota, aby miała jakąś wartość, ale nie tak duża, aby stała się zbyt kosztowna dla Twojej firmy. Dodatkowo, jeśli planujesz rozdać coś w rodzaju trofeum to warto zainwestować w takie rzeczy jak puchary i medale, które będę idealnym dopełnieniem nagrody pieniężnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + dwa =