Co warto wiedzieć przy wyborze bielizny?

CategoriesŻycie i człowiek

Większość kobiet zwraca uwagę na dobór odpowiedniej sukienki, butów czy torebki. Na drugi plan schodzą jednak kwestie związane z bielizną. Okazuje się, że aż 80% przedstawicielek płci pięknej nosi źle dobrany biustonosz. Skutki są katastrofalne. Poza aspektami wizualnymi kobietom dokuczają bóle barków, pleców, a nawet… głowy! Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci właściwie dobrać bieliznę.

Rozmiar ma znaczenie

Większość kobiet, zapytanych o rozmiar stanika, który noszą, podaje oznaczenie w przedziale 70B-80C. Czy to możliwe, aby połowa populacji miała te same wymiary? Zdecydowanie nie. Są to jednak najczęściej spotykane modele biustonoszy. Dlatego też wiele pań myśli, że właśnie taki rozmiar nosi. Jak prawidłowo dobrać stanik? Najlepiej zmierzyć obwód pod biustem i w biuście, a następnie wpisać wyniki w kalkulator internetowy. Dobrym pomysłem jest także korespondencja z firmą, u której zamierzasz zaopatrzyć się w stanik. W wiadomości prywatnej możesz zapytać o prawidłowy rozmiar dla Twoich wymiarów. Opcję wysłania takiego zapytania udostępnia między innymi Mhirsch.

Nie zapomnij o właściwym kroju

Choć rozmiar ma kluczowe znaczenie, nie należy zapominać także o właściwym kroju bielizny. Powinna ona modelować i unosić piersi. Ważne jest także to, aby miseczki nie rozkładały się na boki. Przykładowo miękkie staniki rzadko sprawdzają się u osób z bujnym biustem. Odpowiedni fason sprawi również, że unikniesz wbijających się ramiączek, wystających fiszbin i nieestetycznych fałdek na ciele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedemnaście + osiem =