Jak często chodzić na kontrolę do dentysty?

CategoriesZdrowie i forma

Szczotkowanie i nitkowanie to najważniejsze elementy utrzymania zdrowych zębów, ale to nie wystarczy. Aby utrzymać swój uśmiech w dobrej kondycji, należy co najmniej dwa razy w roku udać się do dentysty na badania kontrolne.

Jak często należy chodzić do dentysty?

Większość osób odwiedza swojego dentystę co 6 miesięcy w celu wykonania przeglądu i czyszczenia zębów. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z zębami lub dziąsłami, prawdopodobnie będziesz musiał chodzić częściej. Większość dentystów zaleca, aby na rutynowe czyszczenie chodzić raz na 3-4 miesiące.

Co dzieje się na przeglądzie stomatologicznym?

Przegląd stomatologiczny to jeden z najlepszych sposobów dbania o zdrowie jamy ustnej. Podczas wizyty dentysta zbada wszystkie zęby, w tym ich kolor i kształt oraz funkcje (jak dobrze przeżuwają pokarm). Może również usunąć płytkę nazębną z przestrzeni między zębami, aby nie przekształciła się w kamień nazębny (zwany również kamieniem). Zabiegi te są zwykle nazywane profilaktycznymi, ponieważ pomagają zapobiegać powstawaniu ubytków w przyszłości.

Jeśli szukasz odpowiedniego specjalisty, to koniecznie odwiedź witrynę: https://dentalpark.pl/dentysta-stomatolog-skawina/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + dwanaście =