Gdzie najlepiej pojechać na narty do Włoch?

CategoriesCzas wolny

Udane ferie? Tylko na nartach we Włoszech!

Ferie zimowe to wspaniały czas zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Wówczas można zregenerować swoje siły na kolejne miesiące nauki czy pracy. Jedną z doskonałych opcji na spędzenie zimowych ferii są góry. Jeśli polskie góry odwiedziliśmy już wiele razy i poszukujemy miejsca, gdzie będzie można podziwiać przepiękne widoki oraz korzystać ze stoków narciarskich cechujących się infrastrukturą na znacznie lepszym poziomie, warto odwiedzić Włochy. W kraju, jakim są Włochy narty zimą to podstawa!

Czym włoskie góry przyciągają polskich turystów?

Włoskie góry przyciągają turystów z kraju nad Wisłą z kilku powodów. Wypoczynek we Włoszech zimą to doskonała kuchnia, niezwykle nowoczesna infrastruktura oraz słońce i południowe stoki. W niektórych regionach Włoch Polacy stanowią najliczniejszą turystyczną grupę.

Gdzie dokładnie warto się wybrać?

Włochy dzielą się na różne narciarskie regiony. Jedną z miejscowości włoskich, którą z całą pewnością warto odwiedzić jest Folgarida. Folgarida to mała miejscowość wypoczynkowa, która zlokalizowana jest w regionie Trydent – Górna Adyga. W Folgarida znajduje się cieszący bardzo dobrą opinią wśród polskich turystów ośrodek Folgarida Marilleva. Cechuje on się tym, że ma do zaoferowania turystom sześćdziesiąt kilometrów przepięknie ułożonych tras. Trasy te położone są między Dolomitami Brenta a grupą Ortles – Cevedale. Więcej niż połowa oferowanych zjazdów są zjazdami czerwonymi. Wszystkie stoki są oświetlane.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − dziesięć =