ABC ślubnych przygotowań

CategoriesCzas wolny

Szereg przygotowań poprzedzających ślub oraz uroczystość weselną wiąże się zazwyczaj z ogromnym stresem. Możemy go jednak odrobinę zmniejszyć, jeśli tylko na początku tej drogi wyznaczymy sobie plan, którego będziemy się ściśle trzymać. W tym celu przygotowaliśmy krótki poradnik. Ślubne ABC podzieliliśmy na zadania, które musimy wykonać na długo przed imprezą, oraz te skupiające się na samym dniu wesela. Od czego więc zacząć?

Przed nadejściem uroczystości

Planowanie przyjęcia weselnego rozpoczynamy oczywiście od sporządzenia liczby gości zarówno ze strony przyszłego męża, jak i żony. Pod uwagę bierzemy członków rodziny, przyjaciół oraz bliskich znajomych. Kolejny krok to poinformowanie ich, że zamierzamy się pobrać. Powinno się to odbyć w oficjalnym stylu. Niezbędne będą więc zaproszenia. Aby wyróżnić się z tłumu nowożeńców i przełamać konwencję, możemy postawić na wzory z humorem, jak w tym sklepie: https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/humorystyczne/. Na każdym zaproszeniu sprecyzujmy datę, do której goście będą musieli zadeklarować się, czy będą towarzyszyć nam w najważniejszym dniu naszego życia. Tym samym zamkniemy ostateczną listę uczestników imprezy.

Dekoracje stołów

W dniu ślubu cała uwaga będzie skupiać się na parze młodej oraz na stołach. Aby goście nie byli zakłopotani i aby zajmowaniu miejsc nie towarzyszył chaos, warto przygotować winietki z imieniem i nazwiskiem każdego z nich. Na stołach, obok odświętnych obrusów, powinny znaleźć się także żywe kwiaty. Menu ustalamy natomiast po wzięciu pod uwagę indywidualnych potrzeb dietetycznych oraz alergii pokarmowych zaproszonych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + 7 =