To trzeba wiedzieć o wakeboardingu

CategoriesCzas wolny

Wakeboardig to sport wodny będący połączeniem snowboardu, surfingu i nart, który zyskuje w naszym kraju z roku na rok coraz większą popularność. Polega na ślizganiu się na specjalnej desce po tafli wody, trzymając się liny przymocowanej do wyciągu bądź motorówki. Jest to aktywność dosyć prosta do nauczenia się – solidne opanowanie podstaw zajmuje większości osób zaledwie jeden dzień. Co istotne, wakeboarding może z powodzeniem uprawiać każdy, kto posiada przynajmniej umiarkowaną sprawność fizyczną i wystarczająco dobre zdrowie.

Bez odpowiedniego sprzętu ani rusz

W Polsce wakeboarding uprawia się zazwyczaj od kwietnia do wczesnej jesieni, gdy pozwalają na to warunki atmosferyczne. Doskonale nadają się do tego zwłaszcza duże jeziora, zatoki morskie i specjalne ośrodki zwane wakeparkami. Oczywiście można też wybrać się do Egiptu, Turcji, Tajlandii czy nawet na Filipiny. Podstawowym warunkiem bezpiecznego pływania na desce jest posiadanie porządnego sprzętu. Zaliczamy do niego przede wszystkim deskę dostosowaną do wagi użytkownika i poziomu jego umiejętności (dla początkujących polecana jest stosunkowo szeroka i długa), buty z wiązania otwartymi bądź zamkniętymi i kamizelkę wypornościową (ewentualnie ratunkową).

Oprócz tego przyda nam się kask, który ochroni głowę przed skutkami ewentualnego uderzenia o twardą taflę wody albo przeszkodę na drodze. Wyjątkowo solidne i estetyczne modele znajdziemy na https://makanisurfshop.com/wakeboarding/kaski-wakeboardowe. Cena za godzinę uprawiania wakeboardingu w profesjonalnym ośrodku wynosi około 100 zł, natomiast koszt karnetu całodziennego zamyka się w kwocie od 200 do 300 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =