Czym i jak szybko pozbyć się kurzu z mebli?

CategoriesDom i wnętrze

Często brakuje  nam wystarczającej ilości czasu, aby móc porządnie posprzątać w domu. Czynność ta jest robiona szybko, może też niedokładnie i raz na jakiś czas. Jednak jest są sposoby, aby móc utrzymywać stale porządek, poświęcając temu jedynie kilka minut. Oto kilka z nich.

Rady do sprzątania kurzu

Najwięcej kurzu i brudu osadza się na meblach. Bardzo znanym i popularnym sposobem na pozbycie się go, jest przecieranie półek szmatką, jednak pochłania to ogromną ilość czasu. Należy nalać wodę do wiaderka lub miski i moczyć ściereczkę za każdym razem po przetarciu powierzchni. Aby sprzątanie w ten sposób było bardziej efektywne, można dodać do wody specjalny preparat do czyszczenia powierzchni. Wiaderko niejednokrotnie przysparza dodatkowego bałaganu, gdyż łatwo rozlać wodę — wystarczy tylko chwila nieuwagi. Można zastąpić je chusteczkami do wycierania kurzu, które są jednorazowego użytku.

Jednak lepiej zastąpić chusteczki czy szmatkę miotełką do kurzu, która poradzi sobie z brudem o wiele szybciej. Taki przyrząd nie będzie wymagał wiaderka z wodą, jest tani i starczy na naprawdę długie lata. Dociera w każde miejsce, nawet te trudno dostępne, sama zbierając kurz. Tradycyjna miotełka do kurzu przyda się, aby zachować porządek na wszystkich powierzchniach na co dzień i bez wysiłku, miotełka teleskopowa posłuży wtedy, kiedy trzeba pozbyć się kurzu z wysokich mebli czy kątów podsufitowych, natomiast miotełka z mikrofibry pomoże pozbyć się nawet najmniejszych drobin. Aby nieco dłużej cieszyć się brakiem kurzu na meblach, warto używać też antystatycznych specyfików, które zapobiegają gromadzeniu się kurzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × trzy =