Jaki monitor sprawdzi się przy pracach graficznych?

CategoriesPrzemysł i technika

Monitor to jedno z kluczowych narzędzi wykorzystywanych przez każdego grafika, projektanta czy architekta. Służy bowiem do wyświetlania przygotowanych w programie komputerowym obrazów, plakatów, wizualizacji, filmów, logotypów oraz materiałów reklamowych. Z tego względu powinien posiadać konkretne parametry techniczne. Dla osób oszczędnych rozsądnym rozwiązaniem jest zakup monitora poleasingowego LCD o wysokiej rozdzielczości. Modele utrzymane w doskonałym stanie wizualnym znajdziemy na https://www.brandkomp.pl/pl/c/Poleasingowe-monitory-LCD/1.

Dobra matryca to priorytet, bo podnosi komfort pracy

W przypadku monitora przeznaczonego stricte do czynności graficznych niezwykle duże znaczenie ma rozdzielczość, ponieważ decyduje o szczegółowości obrazu pokazywanego na ekranie. Absolutne minimum to Full HD, natomiast optymalne okaże się z pewnością QHD, ewentualnie 4K. Oprócz tego trzeba zwrócić szczególną uwagę na rodzaj zamontowanej w urządzeniu matrycy. Pożądany jest model IPS z matową powłoką zewnętrzną. Wynika to z faktu, że znakomicie odwzorowuje wszystkie kolory, zapewnia wystarczająco szerokie kąty widzenia i chroni wyświetlacz przez powstawaniem refleksów świetlnych, które uprzykrzają wykonywanie zadań.

Dobry monitor dla grafika musi również dawać możliwość zaawansowanej kalibracji obrazu, bo pozwoli to perfekcyjnie dostosować nasycenie barw, poziom jasności czy współczynnik kontrastu. Pozostałe zalecane parametry to m.in. pokrycie przestrzeni kolorów sRGB między 95 a 100% oraz stosunkowo szeroka regulacja ułożenia ekranu względem narządu wzroku i pozycji użytkownika na krześle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + dwadzieścia =