Jakie obuwie sportowe będzie odpowiednie do uprawiania codziennej aktywności fizycznej?

CategoriesCzas wolny

Miłośnicy sportu doskonale wiedzą jak ważne jest dobrze dobrane obuwie. Chroni ono przed kontuzjami nie tylko stopę, ale również stawy. Musi być przy tym maksymalnie wygodne, dzięki czemu ułatwi osiąganie kolejnych, sportowych celów. Jakie więc będzie najlepsze podczas codziennych, standardowych aktywności?

Odpowiednia amortyzacja i podeszwa

W przypadku wybierania obuwia sportowego, jedną z najważniejszych spraw jest podeszwa. Jeśli ma ona służyć codziennej aktywności, takiej jak spacery, krótki jogging czy ćwiczenia rekreacyjne, powinna zapewniać odpowiednią amortyzację. Oznacza to w rezultacie, że musi być ona stosunkowo gruba, a przy tym elastyczna. Ze względu na to, że sport może być uprawiany na różnego rodzaju powierzchniach, podeszwa zbyt cienka lub sztywna byłaby nie tylko niewygodna, ale stwarzałaby też ryzyko poważnych urazów. Dobrym wyborem będzie więc pianka oraz gumowa podeszwa, które zapewnią także wysoką przyczepność do podłoża.

Atrakcyjne design nie zaszkodzi

Obuwie sportowe musi posiadać także chłonną wkładkę, która będzie absorbowała pot, a więc zadba o higieną stóp. Materiał obuwia także powinien być dość przewiewny – dobra wentylacja jest niezwykle ważna o każdej porze roku. Wysoki komfort noszenia, to podstawa, ale oczywiście dobrze, żeby obuwie przy tym wyglądało atrakcyjnie. Dobrym przykładem są buty damskie New Balance, które śmiało nadają się do codziennych aktywności, a przy tym są bardzo modne. Ilość wzorów i kolorów sprawia zaś, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie. Jakość obuwia sportowego jest ważna dla efektywności aktywności fizycznej, warto więc naprawdę przyłożyć się do jego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − dziesięć =