Kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem – zalety i możliwości

CategoriesCzas wolny

W dzisiejszych czasach żyje się łatwo, a wszystko dzięki postępującej technologii i powszechnemu dostępowi do informacji. Mając dziecko łatwo wpaść w pułapkę. Często, aby pociecha się nie nudziła, rodzic wyręcza się różnymi urządzeniami. Daje dziecku do ręki tablet, czy telefon. W małym stopniu nie powinno być to szkodliwe, gorzej, jeśli opiekun stosuje takie metody przez cały czas. Warto zastanowić się wtedy nad nowym sposobem spędzania czasu z dzieckiem. Nie trzeba szukać daleko. Wystarczy na przykład pokazać mu, jak narysować psa, nie odrywając kredki od papieru. Jak widać, kreatywność nie kosztuje wiele.  

Twórcze możliwości

Jest wiele sposobów, aby spędzić z dzieckiem ciekawie czas i to nie przed telewizorem. Wspomniane wcześniej rysowanie, czy proste doświadczenia chemiczne to zaledwie garstka możliwości. Świetnym pomysłem są piosenki edukacyjne. Przykładem może być piosenka o Kundlu Burym, której tekst i melodię można znaleźć na https://www.lulanko.pl/blog/piosenki-dla-dzieci/kundel-bury. Do podanych słów rodzic może pokazać maluchowi przykładowe gesty. Dziecko ćwiczy pamięć, zapamiętując treść utworu, a dodatkowo nabiera koordynacji ruchowej.

Zalety kreatywności

Największe korzyści z kreatywnego spędzania czasu z dzieckiem dotyczą jego rozwoju. Malec uczy się samodzielnego myślenia, jest bardziej pomysłowy. Poprzez zabawę jest ciekawszy świata i łatwiej nabywa wiedzy.  Także rodzic może na tym skorzystać. Wprowadzając pomysłowe zabawy, spędza więcej czasu ze swoim dzieckiem, ale również odrywa się na chwilę od codziennych obowiązków. W ten sposób oboje budują miłe wspomnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 + 7 =