Małe dziecko – w jakim wieku warto wdrożyć naukę drugiego języka?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Znajomość tylko języka ojczystego nie jest już wystarczająca w dzisiejszych czasach. Coraz częściej mówi się nie tylko po polsku (nawet bez wyjeżdżania z rodzimego kraju, czy miasta i to zarówno w pracy, w szkole czy w czasie wolnym).

Swobodna komunikacja w kilku języka daje większe możliwości znalezienie dobrze płatnej i ciekawej pracy, ale także poznawania wspaniałych ludzi z innych stron świata. Żmudne wkuwanie słówek do dziś źle kojarzy się wielu dorosłym – głównie ze stresem i blokadą w wysławianiu. Warto oszczędzić tego własnym dzieciom i wybrać sposób, który będzie łatwy i skuteczny. Kiedy zatem najlepiej zainicjować naukę?

Niemowlę czy uczeń?

Najlepiej od samego początku. Jeśli dorośli nie czują się swobodnie, oswajanie i osłuchiwanie można rozpocząć od piosenek i książek czytanych przez lektora. Nawet kilka minut wspólnej zabawy z dzieckiem w ciągu dnia w języku obcym pozwoli mu poczuć się swobodniej, poznać wiele nowych słów, które z czasem ułatwią komunikację. W wielu miastach dostępne są kursy już dla maluszków, które uczą przez zabawę.

Edukacja szkolna

Prawdziwy rozwój mowy oraz poszerzania słownictwa następuje jednak w wieku szkolnym. Dlatego też warto znaleźć w swoim mieście placówkę dwujęzyczną, na przykład taką jak ta w Częstochowie: https://akademia.soward.eu/twoja-akademia/co-to-jest-szkola-dwujezyczna/. Szkoły takie stawiają na nauczanie przedmiotów w dwóch językach. Dzięki czemu dziecko równolegle uczy się słownictwa, zasad gramatyki czy fonetyki. W efekcie już po skończeniu podstawówki będzie się ono swobodnie komunikować. Programy stworzone są tak, aby na początkowym etapie w najmłodszych klasach zajęcia prowadzone były w sposób zabawny i ciekawy, co zwiększa zainteresowanie i usprawnia proces nauki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zalety mają meble z funkcją relax?
Jakie zalety mają meble z funkcją relax?
Po ciężkim dniu w pracy wielu z nas marzy o chwili spokoju i wygodnym miejscu do odpoczynku. W tym celu […]
W jakie udogodnienia może być wyposażony medyczny system rejestracji online?
W jakie udogodnienia może być wyposażony medyczny system rejestracji online?
Systemy rejestracji medycznej online to oprogramowanie nowej generacji do zarządzania dokumentacją medyczną. Oferują one sposób na zarządzanie informacjami o pacjentach […]
Ogrzewanie wody i mieszkania – o czym pamiętać
Ogrzewanie wody i mieszkania – o czym pamiętać
Ogrzewanie wody Gorącą wodę w kranie można sobie zapewnić dzięki zainstalowaniu kotła, który ogrzeje wodę z sieci wodociągowej. Warto rozważyć […]
Ostatnie wpisy
Polecamy