Dlaczego należy do diety zwierząt dołączyć suplementy?

CategoriesCzas wolny

Wielu z nas posiada zwierzęta i stara się, by odpowiednio się odżywiały. Właściwa dieta pozwala bowiem utrzymać je w dobrej kondycji i wpływa pozytywnie m. in. na pracę narządów wewnętrznych i wygląd. Często jednak standardowe pożywienie w postaci karmy nie wystarcza i trzeba podawać zwierzęciu specjalne suplementy wzbogacające codzienną dietę o dodatkowe witaminy i inne wartości odżywcze.

Psy, koty, a nawet gołębie – każdy zwierzak znajdzie coś dla siebie

Rynek suplementów dla zwierząt jest bardzo szeroki i nieustannie się rozwija. Wynika to ze wzrostu świadomości ich opiekunów, którzy coraz częściej zdają sobie sprawę z konieczności podawania swoim podopiecznym zwiększonej ilości wysokowartościowych produktów odżywczych. Oczywiście wszystko jest uzależnione od tego, czym zwierzę jest karmione na co dzień. Jeśli jest to np. karma bardzo wysokiej jakości (klasy premium i super premium), to być może w zupełności to wystarczy.

Jeśli jednak samodzielnie przygotowujemy posiłki dla pupila, może się okazać, że nie zawierają one wszystkich niezbędnych składników i należy je wzbogacić o gotowe preparaty witaminowe. Warto podkreślić, że suplementy podaje się nie tylko psom czy kotom, ale też zwierzętom mniej popularnym – takim jak szczury, norki czy nawet węże.

Na rynku są też dostępne specjalistyczne suplementy dla gołębi, coraz chętniej wykorzystywane przez hodowców. Dotyczy to zwłaszcza posiadaczy gołębi pocztowych, ponieważ organizmy tych ptaków są wyjątkowo silnie eksploatowane w trakcie lotów konkursowych. Pożywienie dla tych zwierząt można znaleźć na https://mojgolab.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + siedem =