Wybór bramy garażowej

CategoriesDom i wnętrze

Brama to niezwykle ważny element każdego przydomowego garażu. Od jej jakości w dużej mierze zależy bowiem komfort manewrowania autem zarówno w samym garażu, jak i na podjeździe. Duże znaczenie ma w szczególności sposób otwierania tej konstrukcji, a także obecność albo brak specjalnego napędu. Obecnie najczęściej wybierane są modele segmentowe, gwarantujące optymalny poziom bezpieczeństwa oraz maksymalną wygodę obsługi. Taki produkt można zamówić m.in. na https://horsklep.pl/c/79/bramy-segmentowe-bramy-garazowe.html.

Izolacja termiczna to często pomijany parametr

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów bram garażowych, zróżnicowanych pod względem budowy i funkcjonalności. Wersje segmentowe składają się zazwyczaj z 3-6 segmentów połączonych ze sobą zawiasami i są najbardziej komfortowe w użytkowaniu, a dodatkowo świetnie trzymają ciepło i doskonale chronią od wiatru. Co więcej, można je bez problemu zamontować w niemal każdym otworze wjazdowym, nawet o nietypowym kształcie. Alternatywę stanowią modele roletowe, uchylne i rozwieralne. Te pierwsze posiadają automatyczny napęd i działają podobnie jak zwykłe rolety okienne, drugie nadają się idealnie do garaży nieogrzewanych, trzecie zaś są wyjątkowo łatwe w montażu, ale jednocześnie niezbyt poręczne.

Przy wyborze konkretnej konstrukcji zwracajmy uwagę nie tylko na wygląd i budowę, ale też na stopień izolacyjności termicznej oraz akustycznej, zwłaszcza jeśli garaż jest umieszczony w bryle naszego domu. Zbyt niska wartość obu tych parametrów wpłynie bowiem na obniżenie komfortu przebywania w budynku. Nie zapomnijmy też o napędzie bramy garażowej, który jest przeważnie jednym z najdroższych jej elementów (ok. jedna trzecia ceny). Najlepiej sprawdzi się system automatyczny, obsługiwany za pomocą pilota albo przycisku na ścianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + trzynaście =