Wybór bramy garażowej

CategoriesDom i wnętrze

Brama to niezwykle ważny element każdego przydomowego garażu. Od jej jakości w dużej mierze zależy bowiem komfort manewrowania autem zarówno w samym garażu, jak i na podjeździe. Duże znaczenie ma w szczególności sposób otwierania tej konstrukcji, a także obecność albo brak specjalnego napędu. Obecnie najczęściej wybierane są modele segmentowe, gwarantujące optymalny poziom bezpieczeństwa oraz maksymalną wygodę obsługi. Taki produkt można zamówić m.in. na https://horsklep.pl/c/79/bramy-segmentowe-bramy-garazowe.html.

Izolacja termiczna to często pomijany parametr

Na rynku znajdziemy kilka rodzajów bram garażowych, zróżnicowanych pod względem budowy i funkcjonalności. Wersje segmentowe składają się zazwyczaj z 3-6 segmentów połączonych ze sobą zawiasami i są najbardziej komfortowe w użytkowaniu, a dodatkowo świetnie trzymają ciepło i doskonale chronią od wiatru. Co więcej, można je bez problemu zamontować w niemal każdym otworze wjazdowym, nawet o nietypowym kształcie. Alternatywę stanowią modele roletowe, uchylne i rozwieralne. Te pierwsze posiadają automatyczny napęd i działają podobnie jak zwykłe rolety okienne, drugie nadają się idealnie do garaży nieogrzewanych, trzecie zaś są wyjątkowo łatwe w montażu, ale jednocześnie niezbyt poręczne.

Przy wyborze konkretnej konstrukcji zwracajmy uwagę nie tylko na wygląd i budowę, ale też na stopień izolacyjności termicznej oraz akustycznej, zwłaszcza jeśli garaż jest umieszczony w bryle naszego domu. Zbyt niska wartość obu tych parametrów wpłynie bowiem na obniżenie komfortu przebywania w budynku. Nie zapomnijmy też o napędzie bramy garażowej, który jest przeważnie jednym z najdroższych jej elementów (ok. jedna trzecia ceny). Najlepiej sprawdzi się system automatyczny, obsługiwany za pomocą pilota albo przycisku na ścianie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + 9 =