Czy vaporizer faktycznie jest zdrową alternatywą dla tradycyjnego palenia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ostatnimi czasy coraz częściej porusza się temat zdrowia także w przypadku palaczy. Czy można palić i być zdrowym? Jeśli tak, to jak tego dokonać? Tutaj z pomocą przychodzi nam takie urządzenie jak vaporizer.

Czym jest vaporizer?

Jest to sprzęt, za pomocą którego możemy doprowadzić do podgrzania ziół do odpowiedniej temperatury w taki sposób, że nie zostaną one spalone, a jedynie wydobędzie się para bogata w substancje aktywne. Na nich nam zależy. Pozbawiona będzie z kolei tych substancji, które nam szkodzą. Na dodatek wyposażony jest w filtry węglowe, które absorbują szkodliwe substancje, pozbawiając nas w ten sposób narażenia się na nieprzyjazne opary oraz nieznośne zapachy.

Czy waporyzowanie jest zdrowsze od zwykłego palenia?

Zdecydowanie tak, chociażby ze względu na to, że zioła, które wdychamy nie są spalane, a więc nie zawierają szkodliwych substancji smolistych, produktów spalania, które są toksyczne. Na dodatek wdychamy parę i działanie substancji aktywnych jest efektywniejsze niż w przypadku, gdy daną substancję palimy, bo nie ulega ona uszkodzeniu. Jak dotąd nie zaobserwowano negatywnych skutków w użytkowaniu vaporizera, a jedynie same pozytywne efekty.

Co można palić?

O ile w większości substancji po podgrzaniu uwalniają się aktywne związki, o tyle w przypadku tytoniu jest to bardziej problematyczne, ponieważ podgrzewanie go do wyższej temperatury doprowadzi do częściowego spalania. Stąd większość vaporizerów nie jest przystosowana do wykorzystania w nich tytoniu.

Z pewnością możemy wykorzystać różne zioła lecznicze, takie jak prezentowane tutaj: https://vaporshop.pl/pl/37-zio%C5%82a-i-susz-cbd. Przyjmowanie ziół o działaniu terapeutycznym w taki sposób z pewnością zwiększy pozytywne efekty wchłanianej dawki i przyspieszy tym samym proces kojenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przebiega przeładowywanie towarów w magazynie?
Jak przebiega przeładowywanie towarów w magazynie?
Sprawny system umożliwiający zarządzanie i realizację przeładunku towarów na magazynie, odpowiada dziś za efektywność jego działania. Im lepsza organizacja pracy […]
Jakie funkcje oprócz kopiowania posiadają kserokopiarki?
Jakie funkcje oprócz kopiowania posiadają kserokopiarki?
Nowoczesne kserokopiarki to urządzenia wielofunkcyjne. Oprócz swojej głównej właściwości posiadają szereg innych, które mają na celu usprawnienie pracy. Kserokopiarki mimo […]
W jakich przypadkach lepiej wykorzystać mrożonych niż świeżych owoców?
W jakich przypadkach lepiej wykorzystać mrożonych niż świeżych owoców?
Mrożenie jest świetnym sposobem przechowywania żywności. Idealnie sprawdza się w przypadku poddania temu procesowi świeżych owoców, aby móc cieszyć się […]
Ostatnie wpisy
Polecamy