Jakie profesjonalne zabiegi warto wykonywać zimą w gabinecie kosmetycznym?

CategoriesZdrowie i forma

Często wszystkie zabiegi kosmetyczne odkładamy na wiosnę, gdy będziemy częściej wychodzić z domu, uczestniczyć w różnych eventach i gdy szalik wraz z kilkoma warstwami odzieży nie będzie nas okrywał od stóp do głów. Czy jednak odkładanie wybrania się do kosmetyczki zimą ma sens i powinniśmy tego nie robić? Okazuje się, że w chłodne miesiące możemy, a nawet wskazane jest, aby wykonać kilka zabiegów, ponieważ niższa temperatura i mniejsze promieniowanie słoneczne im sprzyja.

Mezoterapia bezigłowa

Zabieg ten ma na celu otwarcie nowych dróg, które pomogą wprowadzić składniki pielęgnacyjne do głębokich warstw skóry w sposób bezbolesny i bezinwazyjny. Wykonuje się go przy użyciu urządzenia generującego prąd o wysokiej częstotliwości. Jakie są efekty? Obszar objęty zabiegiem staje się wyraźnie zdrowszy, gładszy, jędrniejszy, skóra staje się bardziej nawilżona, a nawet znikają delikatne zmarszczki.

Depilacja laserowa

To powszechnie znany zabieg, który pozwala usuwać zbędne owłosienie z różnych partii ciała i po kilku sesjach w salonie można zapomnieć już o włoskach na długie miesiące. Laser używany w trakcie depilacji emituje wiązkę promieniowania, które niszczy mieszki włosowe, a przy tym jest bezpieczne dla skóry. Skuteczność zabiegu zależy głównie od koloru skóry i włosów – najlepiej sprawdza się kombinacja bardzo jasnej skóry i ciemnych, mocnych włosków, bo to na nich będzie najbardziej widoczny efekt. Zima to świetny czas na serię zabiegów depilacji laserowej, gdyż skóra nie może być opalona a przez dwa tygodnie nie powinno się jej odsłaniać i eksponować na działanie słońca.

Peeling chemiczny

Ten zabieg można wykonać np. w http://www.dermatoestetica.pl. Warto go wypróbować, jeśli chcemy usunąć piegi, przebarwienia, drobne zmarszczki, a także blizny potrądzikowe. Jego działanie jest proste: po nałożeniu go na skórę powoduje on jej złuszczanie i odsłonienie młodszego naskórka. Zimą należy uważać na silne mrozy, które mogą podrażnić buzię, ale mimo wszystko jest to najlepszy moment na ten zabieg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 − dwa =