Jakie żarówki trzeba regularnie wymieniać w aucie?

CategoriesPrzemysł i technika

Auto to bardzo  skomplikowany mechanizm.  Od jego prawidłowego działania zależy wiele podzespołów. Są rzeczy, na które można przymknąć oko – rozdarcie tapicerki w fotelu, połamane kratki nawiewu czy lekko opadająca podsufitka. Elementy te nie wpływają na bezpieczeństwo jazdy, choć wiadomo, że im mniej takich usterek, tym większy komfort kierowcy i pasażerów. Ale są takie części, których naprawy trzeba podjąć się jak najszybciej.

Co trzeba wymieniać w aucie?

Jednym z ważnych aspektów jest wymiana żarówek – według ustawy o ruchu drogowym pojazd musi posiadać oświetlenie, więc nie ma tu mowy o zignorowaniu awariii np. reflektora. Kierowca jest zobowiązany do sprawdzenia świateł przed każdorazową jazdą. W przypadku ubytków w oświetleniu trzeba udać się do pobliskiego sklepu motoryzacyjnego lub zamówić żarówki np. na stronie https://getparts.pl/marki/citroen

Warto zrobić zapas

Wszystkie żarówki mają swoją żywotność. Aby nie być zaskoczonym w najmniej oczekiwanej sytuacji warto mieć pod ręką zapasowe sztuki. Na stronie https://getparts.pl/marki/audi można kupić wszystkie niezbędne światła do marki Audi. Poleca się zrobić w szczególności zapas żarówek do świateł mijania i drogowych – jest to podstawa bezpiecznego podróżowania, także za granicami Polski. Najczęstszym źródłem światła są żarówki halogenowe, które warto wymieniać raz do roku. Producenci zalecają wymianę obydwu żarówek naraz, aby obie świeciły równie mocno. Ostatnio popularne są również halogeny, a w nowoczesnych samochodach lampy ledowe – te ostatnie należy wymieniać co 10 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × jeden =