Jak wygląda typowy dzień w hospicjum z perspektywy osoby starszej?

CategoriesZdrowie i forma

Hospicjum jest miejscem, w którym przebywają osoby nieuleczanie chore. Osoby w nim pracujące zajmują się opieką nie tylko nad pacjentem, ale także pomagają najbliższym przejść przez trudne chwile związane z chorobą oraz procesem odchodzenia. Dzięki temu seniorzy mogą w spokojnym otoczeniu oraz komfortowych warunkach przeżyć ostatnie swoje dni.

Standardy świadczenia opieki w hospicjum

Pacjenci przebywający w hospicjum otoczeni są opieką nie tylko wykwalifikowanych lekarzy specjalistów, ale również pielęgniarek, fizjoterapeutów oraz psychologów. Mimo, iż hospicjum nieco przypomina szpital, to pacjenci mają zdecydowanie większą swobodę. Może odwiedzać ich rodzina oraz spędzać tam w ciągu dnia tyle czasu, ile tylko chce.

Pacjenci, którzy są w stanie chodzić mogą spacerować wokół budynku i korzystać z ładnej pogody. Na stolikach przy łóżkach mogą rozłożyć zdjęcia najbliższych lub pamiątki, dzięki czemu uda się stworzyć namiastkę domu. Codzienne otrzymują niezbędne leki, a także mogą liczyć na dodatkową pomoc, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W specjalnie przygotowanych do tego salach pacjenci mogą spędzać wolny czas czytając książki lub oddając się innym ulubionym czynnościom. Ogromnym udogodnieniem jest także to, że posiłki podawane są indywidualnie wtedy, gdy pacjent zgłodnieje. Dzięki temu seniorzy mogą czuć się komfortowo. Takim miejsce, które stwarza pacjentom najlepsze warunki jest m.in. Hospicjum stacjonarne FHO Warszawa. Placówka ta świadczy najwyższe standardy opieki i zapewnia niezbędne wsparcie najbliższym osób chorych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście + siedemnaście =