Sportowe zajęcia na które warto zapisać swoje dziecko

CategoriesCzas wolny

Statystyki pokazują, że dzieci prowadzą coraz mniej zdrowy tryb życia. Wiele z nich jest otyłych i brakuje im codziennego ruchu. Świetnym sposobem na zmianę nawyków jest zapisanie dziecka na zajęcia sportowe. Które z nich wydają się najlepsze i jakie są zalety takiego rozwiązania? 

Zalety zajęć sportowych 

Nie wszystkie dzieci mają motywację do codziennego ruchu. Badania wskazują, że powinno się uprawiać sport przynajmniej pół godzinny dziennie. W czasach smartfonów i mediów społecznościowych ciężko jednak o zachętę. Na zajęciach sportowych motywacją może być obecność innych dzieci oraz wesoła atmosfera. To także możliwość rozwoju i zrobienia kariery w sporcie. 

Które zajęcia mogą wydawać się najciekawsze? 

W szkołach i klubach sportowych dostępna jest coraz większa liczba różnych dyscyplin. Ciekawą opcją są sztuki walki, które rozwijają charakter oraz sprawność fizyczną. Ciekawą opcją jest karate, judo lub aikido, na które można zapisać dziecko pod adresem: http://www.aikidokids.pl/grafik-zajec/. Wiele chłopców uwielbia grać w piłkę nożną lub koszykówkę, które uczą pracy w zespole oraz pozwolą dużo pobiegać. Dziewczyny z kolei mogą preferować siatkówkę lub piłkę ręczną. Możliwości są nieograniczone, żeby wspomnieć jedynie sporty wodne, zimowe, aerobik lub lekkoatletykę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − cztery =