Co zrobić w razie zalania gruntu pod budowę?

CategoriesBudowanie

Występowanie intensywnych opadów deszczu zwłaszcza w okresie letnim i jesiennym może doprowadzić do zalania gruntu pod budowę. Aby nie dopuścić do przerwania prac, należy jak najszybciej usunąć zalegającą wodę. Pomóc w tym mogą wydajne pompy szlamowe lub igłofiltry.

Korzystanie z wydajnej pompy szlamowej

Pompy szlamowe to urządzenia powszechnie wykorzystywane przez straż pożarną, zakłady wodociągów, a także firmy zajmujące się odwadnianiem terenów pod budowę. W sytuacji, gdy dojdzie do zalania gruntu pod budowę, można skorzystać z usług takiej firmy. Pompa szlamowa charakteryzuje się specjalną budową o zwiększonej odporności na ścieranie. Dzięki takiej konstrukcji wirniki nie ulegają uszkodzeniu pod wpływem drobinek piasku pływającego w wodzie. Warto zainteresować się sprzętem do odwodnienia wykopów od firmy HAMER, który jest wydajny i odporny na zanieczyszczenia.

Odwodnienie gruntu igłofiltrami

W przypadku zalania dużego placu budowy zastosowanie pomp może okazać się niewystarczające. W takiej sytuacji niezbędne będzie wykonanie profesjonalnego odwodnienia terenu metodą igłofiltrów. Po wpłukaniu igłofiltrów na odpowiednią głębokość następuje ich podłączenie do pompy ssącej umieszczonej na powierzchni. Poprzez system rur pompa zasysa wodę, powodując osuszenie terenu i obniżenie poziomu wód gruntowych. Przyjmuje się, że zestaw igłofiltrów pozwala na obniżenie poziomu wody o 4 metry. Alternatywnym sposobem na odwodnienie terenu pod budowę jest wykopanie studni głębinowej i umieszczenie w niej pompy głębinowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 1 =