Bezpieczny bieg latem – w co się ubrać?

CategoriesCzas wolny

Lato to wbrew pozorom trudna pora roku dla biegaczy. Wysokie temperatury i palące słońce mogą doprowadzić do odwodnienia organizmu, a nawet udaru cieplnego. Aby uniknąć tego rodzaju problemów, należy zadbać o odpowiedni strój i nawodnienie organizmu. Podstawę stroju biegacza stanowi bielizna wykonana z oddychających i przylegających materiałów. Pozwala to na skuteczne odprowadzanie potu na zewnątrz i chroni pachwiny przed bolesnymi otarciami. 

Duże znaczenie ma również dobór odpowiednich skarpetek. Latem dobrze sprawdzają się krótkie stopki. Skarpety dla biegaczy powinny być wykonane z oddychających materiałów. Ważne jest, by dobrze przylegały do stopy i nie przesuwały się podczas biegu. Te i inne produkty dostępne są w takich sklepach jak https://www.runshop.pl/

Spodenki, koszulki i przydatne akcesoria

Jeszcze kilka lat temu biegacze nosili bawełniane koszulki. Chociaż bawełna ma właściwości oddychające, mocno chłonie wilgoć, zwiększając swój ciężar. Obecnie stosuje się lekkie koszulki, które nie tylko oddychają, ale dodatkowo odprowadzają pot na zewnątrz, zapewniając biegaczowi komfort termiczny. W modzie są dopasowane modele z krótkim rękawem lub ramiączkami. 

Jeśli chodzi o spodenki do biegania latem, można sięgnąć po przylegające legginsy lub przewiewne szorty z luźną nogawką. Wybór jest w tym wypadku uzależniony od preferencji zawodnika. Aby uniknąć udaru cieplnego, warto także zadbać o odpowiednie nakrycie głowy. Najlepiej sprawdzają się czapki z daszkiem do biegania. Elementem wyposażenia biegacza powinny być też okulary przeciwsłoneczne. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + jeden =