Czym jest papieros elektroniczny?

CategoriesCzas wolny

Ostatnio coraz częściej spotykamy się z papierosami elektronicznymi. Sięgają po nie głównie osoby młode, świadome zagrożeń dla zdrowia, jakie niosą konwencjonalne papierosy. Jak dokładnie działają e-papierosy i na czym polega ich fenomen?

Dlaczego e-papierosy są lepsze od konwencjonalnych papierosów?

Papierosy elektroniczne to proste urządzenia, podgrzewające płyn z nikotyną (liquid) i zamieniające je w parę wodną. E-papieros działa do pewnego stopnia jak inhalator, jednocześnie ograniczając wydzielanie substancji smolistych. Warto zaznaczyć, że elektroniczny papieros to urządzenie wielokrotnego użytku, w którym wymieniamy wyłącznie liquid i baterie.

Tradycyjne papierosy mają w swoim składzie około 5,5 tysiąca (!) różnych związków chemicznych, z których ponad 400 klasyfikuje się jako wyjątkowo szkodliwe dla zdrowia. Stąd też regularne ich palenie nie tylko znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia raka płuc, ale też innych poważnych problemów zdrowotnych. Z kolei e-papieros ma w sobie znacznie mniej związków chemicznych, w tym około 10, które można by określić jako wysoce szkodliwe dla zdrowia.

Gdzie kupić e-papierosy?

Szukając papierosów elektronicznych najlepiej wybrać profesjonalny sklep dla e-palaczy. Tylko wówczas mamy pewność, że zarówno e-papierosy, jak i dostępne do nich liquidy są wyłącznie najwyższej jakości. Dużym atutem elektronicznych papierosów jest ich cena, która w porównaniu do tradycyjnego tytoniu jest dużo niższa – wystarczy jeden raz zapłacić za urządzenie, a potem w zależności od potrzeb wymieniać liquidy i baterie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 − siedem =