Wielu z nas taki posiadało i wciąż z uśmiechem go wspomina – tor zabawkowy

CategoriesŻycie i człowiek

Pudełka były cudowne do zabawy i rozwijania wyobraźni, ale z czasem otrzymywaliśmy nasz pierwszy prawdziwy tor na samochodziki i to było coś! Liczne konfiguracje, wszystkie możliwe ścieżki i zawrotna prędkość samochodzików; no po prostu coś pięknego!

Zabawka legenda

Zabawkowe tory i ich idee datuje się na końcówkę lat 40. przez Ideal Toy Company. Firma reklamowała takowe zestawy frazami: „Najpopularniejsze w Ameryce elektryczne zestawy kolejowe”, gdyż wówczas pierwowzorem były linie kolei. Produkt okazał się natychmiastowym sukcesem https://lotrzyk.pl/tory-kulkowe-spacetrail , sprzedając ponad 2 miliony sztuk w ciągu pierwszego roku na rynku.

Późniejsze modele (już samochodowe) wyposażone były w transformator, który zasilał silnik poruszający się wzdłuż rowków w torze. Para naelektryzowanych kół również poruszała się wzdłuż rowków w torach, powodując, że dwa samochody poruszały się jednocześnie, gdy były pociągane za uchwyt transformatora.

Współczesne tory z liftingiem na plus

Po dziś dzień Toy Tracks to świetna zabawka zarówno dla starszych dzieci, jak i dorosłych. Są proste w konstrukcji, która sama w sobie stanowi dobrą zabawę i można się nimi bawić w kółko. Tory są dostępne w wielu różnych kształtach, rozmiarach i konfiguracjach zestawów.

Tory zabawkowe są często używane jako pomoce wizualne w klasach fizyki, aby uczyć dzieci o ruchu lub geometrii. Tory pomagają zilustrować pojęcia takie jak siła, prędkość, pęd, przyspieszenie itp. w interaktywny sposób, który jest zabawny zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Niegdyś były one zabawkami niesamowicie kosztownymi, obecnie są na wyciągnięcie ręki praktycznie dla każdego!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − dziesięć =