Przesyłki paletowe – w jakich sytuacjach mogą się okazać strzałem w dziesiątkę

CategoriesBiznes i marketing

Przesyłki paletowe służą do przewożenia tych towarów, które są większe niż standardowe przesyłki. Paleta znacznie ułatwia transport tego rodzaju ładunków. W jakich sytuacjach zatem skorzystać z tego rozwiązania? Odpowiedź znajdziesz w naszym poniższym artykule.

Co warto wiedzieć o przesyłkach paletowych?

Jak już wspominaliśmy, przesyłka paletowa to taka, w której towar umieszczany jest na palecie. Najczęściej wykorzystuje się do tego palety EURO, które posiadają wymiar 120 × 80 cm. Tę formę wysyłki stosujemy w przypadku towarów o dużej masie, najczęściej przekraczającej 50 kg, a także wymiarach większych niż standardowe. W zależności od wewnętrznych ustaleń firmy przewozowej masa paczki może wynosić nawet do 1500 kh. Wysokość ładunku wraz z paletą może mierzyć nawet więcej niż 2 m.

Z tych właśnie powodów, przesyłka paletowe będą idealnym rozwiązaniem szczególnie wtedy, kiedy wysyłasz ładunek o dużych gabarytach lub masie. Ważne jednak, by miał on dość regularny kształt. Ten rodzaj transportu sprawdzi się zatem wtedy, gdy przeprowadzamy się do innego miasta i chcemy bezpiecznie przewieźć nasz dobytek. Z powodzeniem przewieziemy sprzęty AGD, meble, a nawet materiały budowlane lub sprzęt ogrodniczy. Niektóre firmy oferują także przewóz przesyłek paletowych za granicę tak jak chociażby https://www.fastpost.pl/pomoc/informacja/firmy-kurierskie/302. Jest to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy nabywają towar z zagranicznych firm. Ten rodzaj przesyłek sprawdzi się również w przypadku zbiorczej wysyłki większej ilości niewielkich towarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 − 1 =