Jak przygotować skuter i motor do jazdy po mieście?

CategoriesPrzemysł i technika

Wraz z nadejściem wiosny i ociepleniem klimatu u większości właścicieli skuterów oraz motorów pojawia się chęć natychmiastowego odpalenia nieużywanych od wielu tygodni maszyn. Najpierw jednak konieczne jest właściwe przygotowanie jednośladu, tak aby można było bezpiecznie poruszać się na nim po mieście. Podstawa to jego umycie z wszelkich zanieczyszczeń, a także dokładny przegląd techniczny najważniejszych podzespołów. Pamiętajmy, że w razie stwierdzenia awarii czy zużycia jakiejś części jej wymiana to wręcz nasz obowiązek. Na szczęście w sklepach internetowych nie brakuje takich elementów, jak lusterka motocyklowe, tarcze i klocki hamulcowe, opony czy sprzęgła. 

Wymiana płynów eksploatacyjnych i inne niezbędne czynności

Przygotowanie skutera albo motoru do jazdy po mieście najlepiej zacząć już jesienią od wyjęcia akumulatora i umieszczenia go w ciepłym oraz suchym pomieszczeniu. Należy również co jakiś czas go doładowywać, co zwiększy szansę na bezproblemowe funkcjonowanie po zimie. Konieczne jest ponadto pokrycie ramy, rury wydechowej i pozostałych metalowych elementów specjalnym środkiem konserwującym, szczególnie jeśli ważne są dla nas walory wizualne sprzętu. Bezpośrednio przed pierwszym wyjazdem na miasto warto natomiast wykonać następujące czynności:

– starannie umyć maszynę za pomocą ściereczki namoczonej w wodzie z dodatkiem płynu 

– naładować do pełna akumulator

– nasmarować wszystkie linki i spuścić paliwo z komory gaźnika

– wyczyścić precyzyjnie układ paliwowy i wymienić filtr paliwa 

– wyregulować gaźnik i skontrolować świecę zapłonową; w razie potrzeby należy wymienić gaźnik na nowy – uniwersalny model posiada w swojej ofercie np. ten sklep internetowy: https://www.czesci-moto.pl/p797,gaznik-skutery-4t-gy6-139qmb-50-80ccm-przepustnica-18mm-ssanie-automatyczne.html 

– zweryfikować grubość okładzin klocków hamulcowych i poziom płynu hamulcowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + piętnaście =