Wypozycjonuj się za granicą jako ekspert – trafnie pozycjonuj na zagranicę

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł dotyczy tego, jak pozycjonować się za granicą jako ekspert. Wypozycjonuj się za granicami Polski, w taki sposób, aby pokazać swoją wiedzę fachową, która powtarzana będzie na rozlicznych portalach, z coraz lepszym wynikiem rankingowym. Innymi słowy, pozycjonuj na zagranicę, z celem zwiększenia swojej rozpoznawalności.

Pozycjonowanie zagraniczne, co jest ważne?

Jedną z najważniejszych rzeczy, gdy pozycjonujesz się za granicą jako ekspert, jest umieszczenie własnych umiejętności i osiągnięć w kontekście, wyjaśniając, dlaczego jesteś najlepszą osobą do pracy. Ułatwi to innym zorientowanie się, dlaczego powinni Cię zatrudnić i jaką wartość wnosisz do ich pracy. Wypozycjonuj się więc w sposób równie konkretny, co i konkretna jest wiedzą, którą pragniesz przekazać. Pomoże im również zrozumieć, co możesz im zaoferować i jak Twój zestaw umiejętności pasuje do ich potrzeb biznesowych.

Pozycjonuj na zagranicę, nie tylko, aby podkreślić swoje umiejętności, ale także osobowość i wartości, które są zgodne z kulturą firmy, co sprawia, że idealnie pasujesz do określonego stanowiska lub projektu.

Co to jest pozycjonowanie na zagranicę?

Pozycjonowanie zagraniczne to sposób na pracę i życie w dowolnym miejscu na świecie. Jest to rodzaj budowania świadomości marki w miejscu, w którym Ty jako przedstawiciel firmy, fizycznie się nie znajdujesz.

Wypozycjonuj swoją działalność w Nowym Yorku, w Sydney, czy Londynie, nie opuszczając przytulnej Warszawy, czy Poznania. Możesz to robić i oczywiście pozycjonuj na zagranicę, jednak pamiętaj, że znajomość obcego rynku jest czymś, co musisz mieć na uwadze w tym procesie.

Pozycjonowanie zagraniczne nie jest dla wszystkich, ale może być doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają ekscytującego stylu życia z dodatkowymi korzyściami, takimi jak elastyczne harmonogramy i możliwość pracy z dowolnego miejsca.

Jak wypozycjonować firmę za granicą — 5 najważniejszych kroków

Pozycjonuj na zagranicę, nawet jeśli jest to wymagające. Dzięki odpowiednim strategiom i metodom możesz rozpocząć nowy biznes w innym kraju i odnieść sukces.

  1. Dowiedz się, co robią Twoi konkurenci: W jakich krajach chcesz założyć swoją firmę? Jaka jest ich wielkość rynkowa? Jakie są mocne strony tych krajów? A jakie są ich słabości?
  2. Dowiedz się, co dzieje się na tych rynkach: Co dzieje się na tych rynkach, co może wpłynąć na Twój sukces biznesowy? Kim są główni gracze na tych rynkach i jak wpływają na kierunek lub perspektywy rynku?
  3. Zbadaj lokalne przepisy, kulturę i język: zapoznaj się z lokalnymi przepisami, kulturą i językiem (jeśli dotyczy) przed wyjazdem do dowolnego kraju, aby pomóc uniknąć nieporozumień kulturowych lub prawnych. 
  4. Dokładnie zbadaj obszary, zwracając uwagę na ostrzeżenia ogólne i ostrzeżenia szczegółowe: Ogólne ostrzeżenie: „uważaj na kieszonkowców” – nie jest to ostrzeżenie specyficzne dla danego kraju, ale jeśli znajdujesz się na obszarze o wysokim wskaźniku przestępczości, ważne jest, aby być świadomym swojego otoczenia i starać się być czujnym. 
  5. Zbadaj ryzyko katastrofy: ryzyko obrabowania; ryzyko zranienia; ryzyko uszkodzenia domu lub mienia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co będzie nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania drukarki?
Co będzie nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania drukarki?
Aby drukarka działała, może być potrzebne posiadanie kilku rzeczy pod ręką. Oto lista rzeczy, które są potrzebne, aby drukarka działała […]
Targi branżowe – w jaki sposób zapakować gadżety promocyjne naszej firmy?
Targi branżowe – w jaki sposób zapakować gadżety promocyjne naszej firmy?
Targi branżowe i tematyczne eventy to doskonała okazja na promocję naszej firmy i nawiązanie bezpośredniego kontaktu zarówno z potencjalnymi klientami, […]
Jak dostać się do szkoły artystycznej?
Jak dostać się do szkoły artystycznej?
Rekrutacja do szkół artystycznych jest wymagająca. Nie zniechęca to jednak wielu osób, które wciąż marzą o realizacji swoich pasji. Aby […]
Ostatnie wpisy
Polecamy