Czy masaż wspomaga regeneracje?

CategoriesZdrowie i forma

Masaż jest doskonałym sposobem na rozładowanie stresu i napięcia. Może również pomóc w procesie odzyskiwania zdrowia po urazie lub chorobie lub zmniejszyć stan zapalny, co jest ważne dla procesu leczenia. Masaż powinien być wykonywany przez licencjonowanego specjalistę, ponieważ może być niebezpieczny, jeśli jest wykonywany niewłaściwie. Jednak istnieje kilka prostych sposobów, które można masować się w domu.

Jak masować się samemu?

Najlepszym czasem na wykonanie samodzielnego masażu jest po treningu lub po tym, jak dużo się ruszałeś w ciągu dnia. Pomaga to zwiększyć przepływ krwi i krążenie, co pomoże Twoim mięśniom szybciej się zregenerować.

Zacznij od umieszczenia jednej poduszki pod głową, a drugiej pod pupą, tak aby kręgosłup był prosty, ale podparty od stóp do głów poduszkami. Następnie umieść dwie kolejne poduszki pod każdym kolanem, tak aby były one zgięte w kierunku klatki piersiowej z wystarczającym naciskiem, aby utrzymać je tam bez nadwyrężania jakichkolwiek mięśni.

Ostatnim krokiem jest umieszczenie poduszki między kostkami, tak aby były one również zgięte w kierunku klatki piersiowej, ale z taką odległością między nimi, aby można było wygodnie rozluźnić łydki i stopy.

Czy warto iść do salonu masażu?

Jeśli szukamy masażu relaksacyjnego, to warto wybrać się do salonu masażu. Jeśli jednak szukasz bardziej terapeutycznych korzyści z masażu, wtedy najlepiej udać się do spa lub gabinetu lekarskiego. Jeśli więc chcesz sprawić sobie chwilę przyjemności wybierz salon masażu Kraków to miasto w którym na pewno znajdziesz salon dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − pięć =