Gdzie i kiedy przydadzą się metalowe barierki?

CategoriesPrzemysł i technika

Bezpieczeństwo na drodze to kwestia, którą należy uwzględnić już na etapie projektowania, uwzględniając potrzeby kierowców, rowerzystów i pieszych. Niestety, ograniczona szerokość pasa drogowego sprawia, że chodniki zazwyczaj znajdują się bezpośrednio przy krawędzi jezdni. W tej sytuacji pomocne okazuje się zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń w postaci barierek ochronnych.

Kiedy warto w nie zainwestować?

Metalowe barierki sprawdzają się przede wszystkim w zabudowie miejskiej, w obrębie obiektów użyteczności publicznej, szkół, przedszkoli, urzędów i centrów handlowych. Rozwiązanie to pozwala w bezpieczny sposób oddzielić pieszych i rowerzystów od ruchliwej ulicy. Barierki warto także umieścić na chodnikach znajdujących się przy ruchliwych drogach, zwłaszcza tych, na których samochody mogą poruszać się z prędkością powyżej 50 km/h, na skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych.

Rozwiązanie to warto stosować również jako zabezpieczenie dla pieszych i rowerzystów korzystających z ciągów pieszo-rowerowych znajdujących się przy głębokim rowie. Dostępne na rynku rodzaje metalowych barier ochronnych różnią się wielkością i funkcjonalnością, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania nie stanowi żadnego problemu. Na stronie https://easyfence.pl/ można znaleźć wiele przydatnych informacji oraz propozycje przedmiotowych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − siedem =