Inspiracje do zaaranżowania kawalerki na poddaszu

CategoriesDom i wnętrze

Poddasze to miejsce, w którym urządzanie mieszkania rządzi się nieco innymi prawami niż w standardowej przestrzeni. Już na etapie projektowania musimy uwzględnić wysokość pomieszczenia w konkretnych miejscach, czy też wziąć pod uwagę światło padające z okien dachowych – wszystko po to, by wnętrze było funkcjonalne i przytulne. Zachęcamy do przeczytania poniższego poradnika – podpowiadamy jak zaaranżować kawalerkę na poddaszu.

Mała przestrzeń – duże możliwości

Choć kawalerka na poddaszu to przestrzeń ograniczona nie tylko w poziomie, ale i także na wysokość, jednak daje ona wiele możliwości ciekawej aranżacji. Pamiętajmy, by kuchnia znajdowała się w miejscu najlepiej doświetlonym, natomiast salon można umiejscowić tam, gdzie nie dociera już tak dużo światła dziennego.

Ważne jest tutaj, by podkreślić niezwykły charakter tego miejsca, na przykład poprzez zabejcowanie na ciemno belek stropowych. Takie rozwiązanie będzie dobrze się prezentowało szczególnie w mieszkaniu urządzonym w stylu nowoczesnym lub loftowym. Do tego możemy dopasować stół i krzesła industrialne, a w kuchni lub w salonie zaaranżować fragment ściany w cegle, najlepiej naturalnej. 

Meble skórzane czy drewniane, dużo kwiatów i zieleni, oraz stojąca lampa w ciemniejszym miejscu – to wszystko nada świeżości w niskim pomieszczeniu. Ciekawe inspiracje dotyczące mebli możemy znaleźć na https://www.artegaleriamebli.pl/212-stoly-loft. Znajduje się tu wiele propozycji, dzięki którym nasza kawalerka zyska niebanalny charakter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + 20 =