Zlew kuchenny – jakie są typy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zlewozmywaki są podstawowym elementem każdej kuchni. Zlewozmywak kuchenny to rodzaj zlewu używanego do mycia naczyń i innych czynności związanych z przygotowywaniem żywności w kuchni. Zazwyczaj wykonany jest z metalu lub żeliwa pokrytego porcelaną, ale może być również wykonany z drewna.

Istnieje wiele różnych typów zlewów kuchennych. Najczęstsze rodzaje zlewozmywaków kuchennych to podtynkowe, wpuszczane i montowane od góry.

Zlewozmywaki podblatowe

Zlewozmywaki podblatowe siedzą na blacie, pokrywając całą powierzchnię blatu wargą, która ma około 0,5 cm wysokości. Zaletą zlewu podblatowego jest to, że można uzyskać większy lub głębszy zlew niż w przypadku innych stylów. Są one również bardzo łatwe do czyszczenia, ponieważ nie mają obręczy wokół nich.

Zlewozmywaki wpuszczane

Zlewozmywaki wpuszczane mają obręcz wokół siebie, więc nie siedzą równo z blatem, ale raczej wpadają w otwór wycięty w górnej części szafki lub wyspy. Ten rodzaj zlewu występuje w wielu różnych rozmiarach, od 8 cali głębokości aż do 24 cali! Niektórzy wybierają ten rodzaj zlewu, ponieważ podoba im się, że nie ma szwów między blatem a zlewem – ale dla innych po prostu ma sens posiadanie większego zlewu, aby mogli umyć więcej naczyń na raz.

Zlewozmywaki montowane od góry

Zlewozmywaki nakładane montuje się nad blatem, a nie pod nim, jak w przypadku zlewozmywaków podblatowych i wpuszczanych.

Jeśli szukasz odpowiedniego zlewu do swojego domu, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://armatura24.pl/zlewozmywaki-55-cm.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Buty dla mężczyzn na co dzień – na jaki rodzaj obuwia się zdecydować?
Buty dla mężczyzn na co dzień – na jaki rodzaj obuwia się zdecydować?
Buty przez wielu są uważane za najważniejszy element garderoby. Od ich jakości bowiem w głównej mierze zależy nasze poczucie komfortu […]
Jak sformatować stronę internetową pod urządzenia mobilne?
Jak sformatować stronę internetową pod urządzenia mobilne?
W dzisiejszych czasach telefon komórkowy stał się podstawowym narzędziem, na którym najczęściej przeglądamy Internet. A jak ten nawyk przekłada się […]
Na jakie festiwale nad Popradem warto się wybrać?
Na jakie festiwale nad Popradem warto się wybrać?
Muszyna to idealna destynacja chociażby weekendowego wypadu. Samo miasto, jak i okolica oferują wiele ciekawych atrakcji. Szczególnie warte sprawdzenia są […]
Ostatnie wpisy
Polecamy