Jak zapachy wpływają na nasz komfort psychiczny?

CategoriesDom i wnętrze

Nie od dziś wiadomo, że zapachy mają wpływ na nasze nastroje i cały organizm. Wiedząc co nieco o aromaterapii, możemy za ich pomocą regulować emocje oraz samopoczucie. Jaki zatem wybrać?

W jaki sposób zapachy na nas działają?

Okazuje się, że niektóre aromaty pomagają rozładować stres i napięcie oraz zmniejszyć uczucie zmęczenia. To niesamowite, ale konkretne zapachy wykazują się także właściwościami leczniczymi i pozwalają uśmierzać poszczególne choroby. Mogą też dodawać energii i znacząco poprawiać psychiczne samopoczucie, zmniejszając nawet objawy depresji. Dlatego tak ważne jest, jakie zapachy do domu królują w naszych mieszkaniach. 

Jak wprowadzić zapach do mieszkania?

Sposobów jest wiele, jednak najpopularniejszą metodą rozprowadzania aromatu pozostają klasyczne kominki z podgrzewaczami, do których wlewa się wodę z kilkoma kroplami olejku eterycznego. Z dnia na dzień popularność zyskują też dyfuzory do aromaterapii czy mgiełki do rozpylania w powietrzu. Gdy pragniemy zapachu, który otuli nasz dom uczuciem komfortu, warto wybrać ciepłe, kojarzące się ze słońcem nuty. Idealne będą też zapachy korzenne lub dobra na wszystko lawenda. Zapachy do domu potrafią zdziałać cuda i całkowicie odmienić atmosferę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =